NamaAbdul Rahman Bin Yahuda
JantinaLelaki
E-Melizzatullrahman1@yahoo.com
Mengajar diS.R.B Agama, Sibu.
MengajarBM,M3 dan Muzik
Mula mengajar02.12.1991
Berasal dariSibu, Sarawak
LepasanMPS, Miri
Alamat4f,Lrg.Permai Timur 3,96000 Sibu
UlasanHai Geng, please contact me
NamaAbdul Rahman Razali
JantinaLelaki
URLhttp://www.reocities.com/Tokyo/Dojo/4134/
E-Melrhman@tm.net.my
Mengajar diSMK Bandar Sarikei, Sarawak
MengajarBiologi, Sains dan Rekacipta
Mula mengajar1996
Berasal dariSarawak
LepasanUniversiti Malaya
UlasanLaman web yang bagus dan berguna. Boleh berbincang tentang matapelajaran rekacipta
NamaAbdul Samad Mahden
JantinaLelaki
E-Melyoneh@tm.net.my
Mengajar diSRK Sg. Sepiring Mukah
MengajarBM, PJK
Mula mengajar1991
Berasal dariMukah
LepasanMPS Miri.
AlamatNo. 41 Kpg. Kuala Lama 96400 Mukah
UlasanKalau ada masalah, jumpa sayaaaa.
NamaAbg. Abdul Rahman Othman
JantinaLelaki
E-Melaar@tm.net.my
Mengajar diSMK Sungai tapang, Kuching
MengajarGeo dan BM
Mula mengajar1979
Berasal dariKuching
LepasanMaktab
Alamat67, Taman Rasa Jaya, Kuching, Sarawak
UlasanWELCOME TO SELF-ESTEEM BOOSTER!
NamaAbg Su'uadi Bin Abg Haji Yak
JantinaLelaki
URLhttp://www.reocities.com./Paris/Bristo/8328
E-Melsuuadi@hotmail.com
Mengajar diSRK. Matang, Kuching, Sarawak.
MengajarPendidikan Islam / Bahasa Arab
Mula mengajar1 Julai 1996
Berasal dariKuching, Sarawak
LepasanMaktab Perguruan Batu Lintang, KUCHING.
Alamat66, Jln Punai, RPR Fasa 1, Jln Istana, Petra Jaya , 93050 Kuching, Sarawak.
UlasanThank For Everything and good luck !!!!
NamaAnis Bin Madeli
JantinaLelaki
E-Melyaani@tm.net.my
Mengajar diSMK Saribas, Debak. Bahagian Sri Aman. Sarawak
MengajarKesusasteraan Melayu/Bahasa Melayu
Mula mengajar1994
Berasal dariKg. Belingan, Spaoh, Sarawak
LepasanUniversiti Kebangsaan Malaysia
AlamatSMK Saribas, 95500 Debak. Sri Aman. Sarawak
UlasanLaman ini amat menarik dan unik serta amat besar faedahnya sekiranya di manfaatkan.Saya ingin menjalinkan hubungan dengan semua guru di Malaysia.
NamaAsun ak. Aseng
JantinaLelaki
E-Melmaliki@tm.net.my
Mengajar diSMK , Kuching
MengajarPendidikan Moral
Mula mengajar1977
Berasal dariKapit
LepasanUNIMAS
NamaAwg Abas b. Awg Lawi
JantinaLelaki
E-Melawg_abas@yahoo.com
Mengajar diSMK DALAT
MengajarBM, SEJARAH DAN PJK
Mula mengajar1998
Berasal dariMaludam, Sri Aman
LepasanUUM
AlamatKpg Darat Maludam, 94850 Maludam, Bahagian Sri Aman, Sarawak
NamaAzyana
JantinaPerempuan
E-MelYana_man@hotmail.com
Mengajarsejarah/pendidikan moral
Mula mengajar1999
Berasal dariSri Aman
LepasanUKM
UlasanAssalamualaikum... semoga cikgu-cikgu sarawak sentiasa berjaya.
NamaBolkiah Ibrahim @ Sli
JantinaLelaki
URLdrbbi98 HOME PAGES
E-Melaisa98@tm.net.my
Mengajar diSRK Maludam YBA2108
MengajarSains dan PJK
Mula mengajar1990
Berasal dariSri Aman
LepasanMPR, Bintangor
AlamatSRK Maludam, 94850 Maludam, Sebuyau, Sarawak.
UlasanSila lawati drbbi98 HOME PAGES (http://www.reocities.com/Athens/Ithaca/7651/index.htm) untuk mendapat maklumat tentang pendidikan. Sesuai untuk guru-guru
NamaBoniface James
JantinaLelaki
E-Melbjmkfcg@tm.net.my
Mengajar diSMK Kanowit
MengajarPJK
Mula mengajar1979
Berasal dariKanowit, Sarawak
LepasanMPBL
AlamatLot 619,Jalan Durian,Taman Muhibbah Indah, 96700 Kanowit, Sarawak.
UlasanTahniah kerana berjaya menyediakan laman direktori guru di Malaysia.
NamaChai Kian Chun
JantinaLelaki
URLhttp://stu.cdc.net.my
E-Melkcchai@ace.cdc.abu.com
Mengajar diSRB C.H. No.1, Kuching
MengajarBM, BI
Mula mengajar1970
Berasal dariKuching, S'wak.
LepasanMPBL
AlamatJLN Chawan, Kuching, S'wak.
UlasanYou've done a wonderful job !!
NamaChan Nguok Kiew
JantinaPerempuan
E-Melnknsch@tm.net.my
Mengajar diSMK Meradong
MengajarMat.Moden/ Mat.Tam.
Mula mengajar1996
Berasal dariBintangor
LepasanMPBL
AlamatSg. Labas, Bintangor
UlasanGuru pendidik bangsa.
NamaChristoper Spencer Latip
JantinaLelaki
E-Melchriz@tm.net.my
Mengajar diSMK TPDPH Normah
MengajarGeografi
Mula mengajar1995
Berasal dariSarawak
LepasanMaktab Perguruan Sarawak
AlamatSMK TPDPH Normah, 96200 Daro, Sarawak.
NamaChua Chee Tion
JantinaLelaki
E-Meljoachua@tm.net.my
Mengajar diSMB Methodist
MengajarMatematik Tingkatan 3/4
Mula mengajar1 Disember 1993
Berasal dariSibu
LepasanMPBL, Kuching
Alamat71A, Jalan Tong Sang
NamaDamak b Angu
JantinaLelaki
E-Meldamak_an@tm.net.my
Mengajar diSMK Dalat, Sibu, Sarawak
MengajarKHB Pilihan 3
Mula mengajar1986
Berasal dariMatu
LepasanMPBL, Kuching
AlamatSMK Dalat, 96300, Sibu
NamaDaunlimbalimbi@Luing Asun
JantinaLelaki
URLhttp://www.reocities.com/Athens/Parthenon/2917
E-Meluingas@tm.net.my
Mengajar diSMK Kanowit
MengajarSejarah & Bahasa Melayu
Mula mengajar1994
Berasal dariKanowit,Sarawak
LepasanMaktab MPR
AlamatSMK Kanowit
UlasanDengan adanya Direktori Guru Di Malaysia akan membolehkan kaum guru berkenalan dan bertukar-tukar pandangan dan pendapat mengenai bidang tugas dan perkara lain dikalangan kaum guru di negara ini.
NamaDayang Ku Intan Binti Awang Lawi
JantinaPerempuan
E-Meldamak_an@tm.net.my
Mengajar diSMK Dalat
MengajarPendidikan Iislam
Mula mengajar1994
Berasal dariMaludam
LepasanMPI / UM
AlamatSMK Dalat, 96300, Dalat, Sibu, Sarawak.
UlasanRuangan ini amat menarik
NamaDenis Gasan
JantinaLelaki
E-Melgas@tm.net.my
Mengajar diSRK. Ng. Kesit Lubok Antu
MengajarMatematik & B. Inggeris
Mula mengajar1979
Berasal dariBetong, Sri Aman
LepasanMPR Rajang Sarawak
AlamatNo.1, Taman Vistagro Sri Aman Sarawak
UlasanSebagai Guru Besar di sekolah. Sangat berminat dalam bidang pendidikan. Pelajar PJJ tahun pertama Sains Pemulihan di USM.
NamaGibson Richard Anam
JantinaLelaki
E-Melgibson14@tm.net.my
Mengajar diSekarang Cuti Tanpa Gaji
MengajarBM,KT,Math,PJK
Mula mengajar01.12.1992
Berasal dariKuching
LepasanMPBL
AlamatGPO LB 3133,SMT BOX 49,93670 Kuching.
UlasanLaman web yang menarik dan begitu istimewa untuk semua guru dan pelajar di Malaysia. Syabas dan tahniah untuk anda.
NamaGrace Lim Shok Lan
JantinaPerempuan
E-Melshoklan@pc.jaring.my
Mengajar diSMK Luar Bandar,Sibu
MengajarMatematik
Mula mengajar1982
Berasal dariSelangor
LepasanU Canterbury/ M.U.
Alamat24A Lane 1 Jalan Cherry, 96000, Sibu ,Sarawak.
NamaHabid bin Mohamad
JantinaLelaki
E-MelHabids@tm.net.my
Mengajar diSMK GREEN ROAD
MengajarP. AM dan TASAWWUR ISLAM
Mula mengajar1996
Berasal dariKUCHING
LepasanU.K.Malaysia
AlamatSMK Green Road, Lebuh Sockalingam, 93400 Kuching, Sarawak.
UlasanVery good idea for sharing and cooperation in education. Congratulations.
NamaHanita Mahden
JantinaPerempuan
E-Melyoneh@tm.net.my
Mengajar diSRB St. Patrick, Mukah
Mengajarmatematik
Mula mengajar1995
Berasal dariDalat
LepasanMPBL Kuching
Alamatno. 41 kpg.Kuala Lama Mukah
NamaHii Yii Sing
JantinaLelaki
E-Melhysing@yahoo.com
Mengajar dismk meradong, bintangor,Daerah Meradong, Bahagian Sarikei
MengajarMatematik
Mula mengajar1995
Berasal dariSibu
LepasanMPBL
AlamatSMK Meradong, 96509 Bintangor
UlasanIdea kamu sangat baik tapi masih dibaiki
NamaInai bin Tapang
JantinaLelaki
E-Melinaiifah@tm.net.my
Mengajar diSRK.Spaoh.Sarawak
MengajarB.Inggeris/Sains
Mula mengajar1980
Berasal dariSpaoh
LepasanMPR.Bintangor/UPM
AlamatSRK.Spaoh, 95600. Spaoh. Sarawak.
UlasanIngin dihubungi sekiranya ada perkembangan semasa dalam profesyen perguruan...Samada melalui E-mail maupun telefon: 083 473470
NamaIsmail Haji Mawi
JantinaLelaki
E-Melmrasidi@tm.net .my
Mengajar diSRK Kpg. Balan ,Dalat.
MengajarKajian Tempatan
Mula mengajar1981
Berasal dariMukah
LepasanMPBL/MPTI/IB KL
AlamatJabatan Pendidikan Daerah 96300 Dalat
NamaKanil Ali Hassan
JantinaLelaki
E-Melkanil@tm.net.my
Mengajar diSk Kpg Kupang,Saratok
Mula mengajar1983
Berasal dariSaratok, Sarawak
LepasanBLTC
NamaKasmuni Adenan
JantinaLelaki
E-Melkas@tm.net.my
Mengajar diTengah cuti
MengajarIT
Mula mengajar1992
Berasal dariSarawak
LepasanMPBL
AlamatUKM
NamaLau Kiu Poh
JantinaLelaki
E-Mellkp@hotmail.com
Mengajar diSMK Kanowit
MengajarMatematik
Mula mengajar1996
Berasal dariSibu, Sarawak
LepasanMaktab Perguruan Batu Lintang
Alamat9A Lorong 12, Rejang Park 96000 Sibu Sarawak
UlasanSila berkongsi maklumat terbaru tentang komputer dengan saya.
NamaLau Pik Ying
JantinaLelaki
E-Mellakyn1_99_my@yahoo.com
Mengajar diSMK SEDAYA
MengajarFizik dan MT
Mula mengajar1991
Berasal dariSarawak
LepasanMPBL
Ulasankalau hendak bincang tentang fizik dan MT, dipersilakan!
NamaLawrence Lingkan
JantinaLelaki
E-Melcjmlr@hotmail.com
Mula mengajar1997
Berasal dariSarawak
LepasanUTM
Alamat10 Jln. Palas 8 Taman Teratai, 81110 Johor Bahru
UlasanSedang melanjutkan pelajaran di UTM Skudai dlm bidang Sarjana Teknologi Pendidikan.
NamaLeander Lim
JantinaLelaki
URLhttp://www.reocities.com/Athens/Acropolis/9317
E-Melleander@tm.net.my
Mengajar diSMK Kanowit
MengajarMatematik & Sains
Mula mengajar1997
Berasal dariSarawak
LepasanMPBL
AlamatP.O.Box 88, 96707 Kanowit, Sarawak
UlasanKepada semua guru dan pelajar diharap dapat memanfaatkan Laman Guru & Pelajar ini
NamaLing Ching Ang
JantinaLelaki
E-Mellingca@tm.net.my
Mengajar diSMB Tiong Hin, Sibu
MengajarMatematik, Matematik Tambahan, PJK
Mula mengajar1990
Berasal dariSIBU
LepasanUTM
AlamatJalan Pasai Siong, Sibu
NamaLing Ying Leh
JantinaLelaki
E-Melalanling@tm.net.my
Mengajar diSmk Tiong Hin, Sibu
MengajarKHB Tingkatan 1 & 2, Sains Tingkatan 1 & 2
Mula mengajar1995
Berasal dariSibu, Sarawak
Alamat5B, Lorong Muhibah 3, 96000 Sibu, Sarawak.
UlasanSaya sedang mengikuti kursus PJJ di Universiti Putra Malaysia dalam bidang Bacelor Pendidikan (Bimbingan dan Kaunseling). Pada Jan 2000, saya akan menjalani latihan mengajar dan pratikum kaunseling.
NamaMariam Haji Rasidi
JantinaPerempuan
E-Melmrasidi@tm.net.my
Mengajar diSMK Dalat , Dalat ..
MengajarBiologi & Sains
Mula mengajar1981
Berasal dariOya
LepasanUM
AlamatSMK Dalat, 96300, Dalat.
NamaMazlan bin Alli
JantinaLelaki
E-Melazmushah@tm.net.my
Mengajar diSRK.Entebu, Saratok
MengajarBM, M3, SC,MZ & PS
Mula mengajar1985
Berasal dariSaratok, Sarawak
LepasanMPS. Miri, Sarawak
AlamatKpg. Baru, 85600 Spaoh
UlasanSelamat Tahun Baru 1999 dan selamat melangkah ke era pendidikan alaf baru
NamaMohd Mohidi
JantinaLelaki
E-Meldeee@tm.net.my
Mengajar diSRK Kampung Sawai, Sibu
MengajarSains, Bahasa Malaysia
Mula mengajar1993
Berasal dariSibu
LepasanMPR
NamaMohd.Vong Bustamam
JantinaLelaki
E-Meliswarana@tm.net.my
Mengajar diSMK. Kanowit
MengajarKH-KMT, PJK, P.S
Mula mengajar1997
Berasal dariKuching
LepasanMPBL
Ulasanproaktif pada kerja dan tepat pada masa.....
NamaNazamuddin Bujang
JantinaLelaki
E-Melnazamb@tm.net.my
Mengajar diSRK MALUDAM
MengajarBM
Mula mengajar1992
Berasal dariKuching, Sarawak
LepasanMPBL
AlamatSRK Maludam, 94850 Maludam, Bahagian Sri Aman, Sarawak
UlasanHubungu saya untuk bertukar pendapat
NamaNorlia bt. Sidek
JantinaPerempuan
E-Melganiabd@tm.net.my
Mengajar diSK.O.K.Selair,96250 Matu,Sarawak
MengajarBahasa Inggeris
Mula mengajar1986
Berasal dariKg. Jerijeh Baru,Sarikei,Sarawak
LepasanMPS, Miri,Sarawak
AlamatNo.2, Sungai Darang, 96250 Matu,Sarawak
NamaNuranizam Yusof
JantinaPerempuan
E-MelNuranizam@yahoo.com
Mengajar diMasih berkursus KPLI
MengajarSejarah
Mula mengajarJun 1999
Berasal dariSarawak
LepasanUIA/maktab Perguruan Batu Lintang, Kuching
AlamatLot 65 Kpg. Semariang Batu, Petra Jaya 93050 Kuching
UlasanSelamat berkenalan pada member semua dan jumpa lagi nanti
NamaPaul Remek
JantinaLelaki
URLhttp://ace.cdc.abu.com/~paular
E-Melpaular@pop.jaring.my
Mengajar diSMK Paku Bau, Sarawak.
MengajarSains/Sains Pertanian
Mula mengajar1980
Berasal dariBau, Sarawak
LepasanMPBL Kuching/ MPTI JB
Alamat298, Kpg. Suba Bau, 94000 Bau, Sarawak.
NamaRadien bin Bohari
JantinaLelaki
E-Melgagakrimba@hotmail.com
Mengajar diSekolah Kebangsaan Kampung Bharu, Kuala Lumpur.
MengajarPendidikan Jasmani dan Kesihatan
Mula mengajar1996
Berasal dariSarawak
LepasanMaktab Perguruan Batu Lintang, Kuching, Sarawak.
Alamat159, Lorong CP3/24, Taman Cheras Perdana, Batu 10, Jalan Cheras, 43200 Cheras, Selangor.
NamaRohida Taib
JantinaPerempuan
E-Melrohsu@hotmail.com
Mengajar diSMB(A) Majlis Islam Sarawak
MengajarKHB
Mula mengajar1989
Berasal dariKuching, Sarawak
LepasanMPBL
AlamatSMB(A) Majlis Islam Sarawak, Jln Sultan Tengah,93050, Petra Jaya Kuching.
NamaSia Yiik Ming
JantinaLelaki
E-Melymsia@tm.net.my
Mengajar diSMK Kampung Nangka,Sibu,Sarawak
MengajarMatematik ,Sains
Mula mengajar1986
Berasal dariSibu, Sarawak
LepasanMPBL
NamaTeo Seh Hong
JantinaLelaki
E-Melteoseh@tm.net.my
Mengajar diSMK Song
Mengajarfizik dan matematik tambahan
Mula mengajar1996
Berasal dariSong
LepasanMPBL
Alamatno.24, pekan Song,96850 Song,Kapit
UlasanLeander, boleh sediakan satu ruangan untuk mengumpulkan soalan-soalan peperiksaan daripada semua guru yang ingin menyumbang dan bertukar-tukar soalan-soalan peperiksaan.
NamaTing Ai Ming
JantinaPerempuan
E-Melingung1@tm.net.my
Mengajar diSMK Bandar Sarikei
MengajarSains , Matematik
Mula mengajar1989
Berasal dariBintangor
LepasanMaktab Perguruan Batu Lintang ,Kuching
AlamatNo.1 Taman Lian Soon,Sarikei.
NamaTing Kee Ui
JantinaLelaki
URLhttp://www.reocities.com/TheTropics/Shores/1225/, http://www.sarawak.com.my/longhouse/Tings
E-Mela9330065@hotmail.com
MengajarMatematik & Biologi
Mula mengajar1999
Berasal dariSarawak
LepasanBSc.Hons.(UNIMAS), Dip. Ed. (Malaya)
Alamat23, Jalan Entiba, 96500 Sarikei, Sarawak
UlasanSaya masih mengambil kursus Diploma Pendidikan di Universiti Malaya sehingga bulan April, 1999.
NamaValentine Lee
JantinaLelaki
E-Melcre@tm.net.my
Mengajar diSMK. Lake, 94000 Bau.
MengajarBahasa Inggeris
Mula mengajar1988
Berasal dariKuching, Sarawak.
LepasanMaktab Perguruan Keningau, Sabah.
AlamatApartment F10, Greenwood Park, Kuching.
UlasanPelajar Tahun 2, Jurusan TESL, UPM.
NamaWong Sung Hing
JantinaLelaki
E-Melsunghing@tm.net.my
Mengajar diSMB Tong Hua
MengajarKH & Mat
Mula mengajar1996
Berasal dariSibu
LepasanMaktab
NamaWong Tok Hua
JantinaLelaki
E-Melwgtokhua@tm.net.my
Mengajar diSMK Meradong
MengajarPA dan Mat.T
Mula mengajar1989
Berasal dariSarikei, Sarawak
LepasanUM
AlamatSMK Meradong
UlasanSedia berkongsi maklumat tentang PA dan MT serta aktiviti olahraga.
NamaYii Ah Leh
JantinaLelaki
E-Melyalyii@tm.net.my
Mengajar diSRB Ming Shing,Bintangor.
MengajarBM,PS,PJ,KH
Mula mengajar1988
Berasal dariBintangor,Sarawak.
LepasanMPR
Alamat446,Taman Bintang
UlasanProfession perguruan adalah satu kerjaya yang sangat mencabar hingga kadang-kala melesukan dan menggugat semangat dedikasi..... tidak kira sekental mana pun.