Mirėsevini nė votėr tė Brestės. Qe ēka kanė shkretue gjindja pėr kźtė faqe votret.
Emni :   teks
URL :   villeri
E-Mail :   superhik00@hotmail.com
Fisi :   navaho
Krahina :   kurila siti - prizren
Numri i kāmbės :   iq mos e vet, shum madh
Viti i prodhimit :   shka pot intereson
Komenti :   po du me bo selam krejt kasabalive tė prizrenit se shum po hekim prej qetyne katundarave. veē nejse, prap katundarat pak ma mir se shkijet. a ka najkush qi po banon ne kuril. selam krejt shiptarave kudo qė jan. edhe po du me porosit dishka. o vllazni nėpė
Emni :   Rina
URL :   s`kena
E-Mail :   s`e ha un` at tek me jau diftue ju
Fisi :   e kena sekret
Krahina :   SHKODER (Xhabiej)
Numri i kāmbės :   37 deri itash
Viti i prodhimit :   besa ka here jane mundue nana e baba po n`75 i dhane karar asaj pune
Komenti :   M`pelqeu puna e juej por shpresoj mos ta leni me kaq.Asht nji faqe pernjimend me vlera,dhe shpresoj qi n`t`ardhmen t`fillojne me u shkrue gegenisht,asht ma e amel.Me t`mira
Emni :   Tonin
URL :   -
E-Mail :   Lisitan@yahoo.com
Fisi :   
Krahina :   Tirana
Numri i kāmbės :   
Viti i prodhimit :   
Komenti :   E shoh me shume interese punen tuaj. Ju lumte! Nese do t'ju sherbente une mund t'ju postoj njw liber timin me studime per Fishten, titulluar "Miti dhe antimiti fishtjan", Tirane 1999.
Emni :   teks
URL :   villeri
E-Mail :   
Fisi :   navaho
Krahina :   kurila siti - prizren
Numri i kāmbės :   iq mos e vet, shum madh
Viti i prodhimit :   shka pot intereson
Komenti :   shkumbin efendi, mora kalemin elle ta shkruva ni leter. ishalla je mir me shnet.
Emni :   Shaban Babatinca
URL :   
E-Mail :   mergimtari@hotmail.com
Fisi :   
Krahina :   
Numri i kāmbės :   
Viti i prodhimit :   
Komenti :   U takova ne Panair te Frankfurtit e per fat te keq e humba adresen por shpresoi se prap jemi ne lidhje Te deshiroj shendet e cdo te mire nga Toronto e Canadas.
Emni :   Ilir
URL :   s`kam
E-Mail :   -
Fisi :   Gash (kam negju se jon ma te mirt)
Krahina :   Rrafshi i Kasoves
Numri i kāmbės :   47
Viti i prodhimit :   70
Komenti :   Te lumte dhe vetem vazhdo!
Emni :   shemsi pumpa
URL :   qka ke ky far url (urologu aa )
E-Mail :   www.yo_bistrica@hotmail.com
Fisi :   gashjon valla
Krahina :   jo tash e kemo bo republik valla
Numri i kāmbės :   a mathun a dath vlla
Viti i prodhimit :   73 po shum kilometra ja kom bo matorit valla
Komenti :   ej hiq mos tjav nin edhe njau nift shtrngoni dhembet ok me mixhen hajt pra ju turrsha te gjithve rend qyre nihere.
Emni :   teks
URL :   viller
E-Mail :   superhik00@hotmail.com
Fisi :   krasniqi (ma i fort, ma i bukur, ma i menqem)
Krahina :   kurila siti - prizren
Numri i kāmbės :   iq mos e vet, shum madh
Viti i prodhimit :   mos e vet
Komenti :   tung brest efendi, emni i zotniut qi ka skhru qitapin "turk meshurlari" eshte ibrahim alaettin govsa. nuk mujta me e gjet vitin e botimit(!!!) por garant osht para luftes e dyte botnore. ti qysh je a je mir, si po shkon puna. me leximin e kesaj internet j
Emni :   teks
URL :   viller
E-Mail :   superhik00@hotmail.com
Fisi :   krasniqi (ma i fort, ma i bukur, ma i menqem)
Krahina :   kurila siti - prizren
Numri i kāmbės :   iq mos e vet, shum madh
Viti i prodhimit :   mos e vet
Komenti :   kam ni rixha brest efendi, mos na shkurto llafin, e dijm se je kryeplak i odes, por leje elle pak vend ne internet japrak me thon zotnijat shka po dojn.
Emni :   Arben
URL :   www.argatech.de
E-Mail :   Gashi@argatech.de
Fisi :   Gash
Krahina :   Llapush
Numri i kāmbės :   Tamān
Viti i prodhimit :   At'her kur ka dāsht bāba
Komenti :   E kishin pa'tutė njanin.Erdh n'shpi,i thirri djemt e po u thot:-Une po des, veē,ru se bini kah bira e ukutse qyre, une rash anej,e pej tutes po des. -Ani,babė, ku ā bira e ukut? -Ku ka birė, ka uk.
Emni :   teks
URL :   viller
E-Mail :   superhik00@hotmail.com
Fisi :   navaho
Krahina :   kurila siti
Numri i kāmbės :   taman me punu si vatrogas
Viti i prodhimit :   iq mos vet
Komenti :   pytje per vllaznit shiptar: a keni ma shum qef bire te ftoft te pejes apo bire te nxehte e te lagesht? - une ma shum kam qef opcionin e dyte. hajt tung.
Emni :   Shaban
URL :   
E-Mail :   mergimtari@mail.com
Fisi :   
Krahina :   
Numri i kāmbės :   
Viti i prodhimit :   
Komenti :   Sa e hapa faqen per fishten u qmalla me Ju per punen intelektuale qe beni . Ju limte dora dhe mendja e ju deshiroj qdo te mire ne Jete.
Emni :   Kadri
URL :   Morina
E-Mail :   kadri.morina@telia..com
Fisi :   
Krahina :   Kosove
Numri i kāmbės :   43
Viti i prodhimit :   1963
Komenti :   Jame shume i knaqure qe gjeta kete faqe ne internet dhe pata mundsine qe te regjistrohem ne "ODA E MIQVE" Me nderime vllazerore nga: Kadri Morina (Suedi)
Emni :   Cen
URL :   Durimalli
E-Mail :   berishaagim@hotmail.com
Fisi :   Durimalli
Krahina :   e malle
Numri i kāmbės :   56
Viti i prodhimit :   1979
Komenti :   se kuptoj as vet se kukam hi tani von e mora vesh tani me qe ra rasti pershendes nje shokun tim ku prej 5vjetesh sjemi taku
Emni :   Shqiptar Dreni
URL :   
E-Mail :   nuk ka
Fisi :   I kuqian
Krahina :   Malesi
Numri i kāmbės :   47
Viti i prodhimit :   1954
Komenti :   Ju lumt o djema! Paqi faqen e bardhe per punen e palodhshme qe beni per ruajtjen e thesarit kombetar shqipetar.Me munedesit e mia do te ndihmoj sa mundem.
Emni :   noli
URL :   s'ka
E-Mail :   noli_com@hotmail.com
Fisi :   xhemovit
Krahina :   drenice
Numri i kāmbės :   45
Viti i prodhimit :   1980
Komenti :   i kisha puth krejt cata qe hijne ne ode po spo kam munsi. E juve ju pershndeti me dore ne zemer. Shum tmir jeni se neve na duhen nacionalistat...
Emni :   Erald
URL :   -
E-Mail :   eraldmeziu@yahoo.co.uk
Fisi :   northwest Dibra
Krahina :   Diber
Numri i kāmbės :   
Viti i prodhimit :   
Komenti :   dua te pershendese Mr "Fishten"edhe te gjith shpiptaret te cilet ndodhen ne shqiperi edhe ata jasht dhe ju uroj dashuri edhe lumturi. faleminderite thank you Erald Meziu
Emni :   Luli
URL :   http://communities.msn.com/kosovaweb
E-Mail :   luli@dplanet.ch
Fisi :   Shqiptar - fisi i tejkaluar...
Krahina :   Trojet Etnike shqipetare- Pj.Veriore e Shqipėrisė
Numri i kāmbės :   hėm... mesatar...
Viti i prodhimit :   nuk jam makinė zotrote! ...
Komenti :   Vėrtet keni punuar dhe meritoni njė kompliment tė madh, (megjithate nuk dėshiroi t“ju lavdėroi tepėr) por vazhdoni ngase bėni njė punė tė mrekullueshme, kur prezentoni fjalėn e shkruar shqipe, dikur tė anatemuar, ndjekuar e pėrndjekuar -pėr hirė tė ideolo
Emni :   Ylberi
URL :   
E-Mail :   
Fisi :   Loka
Krahina :   Diber
Numri i kāmbės :   40
Viti i prodhimit :   
Komenti :   Urime per punen e bere dhe do te doja t'ju keshilloja te shfaqni me shume vepra te Fishtes tone te madh,dhe gjithashtu sa me shpejt.Gjithashtu do desha qe ne k'te faqe te webi't te shkruhej me pergjegjesi dhe patriotizem sic ishte Fishta vete!Te fala nga
Emni :   sokol
URL :   jumpy.it
E-Mail :   niko.sok@vizavi.it
Fisi :   
Krahina :   shkoder
Numri i kāmbės :   nuk e maj mend
Viti i prodhimit :   po pyes baben 18.02.1976
Komenti :   Ju lumte shume bukur RROFTE SHQIPERIA
Emni :   Agim
URL :   
E-Mail :   agimbrestovci@hotmail.com
Fisi :   gash
Krahina :   
Numri i kāmbės :   43
Viti i prodhimit :   1963
Komenti :   Eshre nje faqe shum e mire qe mua mw ka lane pershtypje te mira per shkrimet e tua qe i ke ber per folen e brestes.
Emni :   
URL :   
E-Mail :   apantina@hotmail.com
Fisi :   kylmene
Krahina :   orosh
Numri i kāmbės :   apanga t“love
Viti i prodhimit :   kur duel shkau krejt
Komenti :   Qure Breste, cka t“thome: me livdue nierin nersy nuk e kom zanat,mirepo: hallall t“kofte perpeqi me djathe t“tamlit pa mazite, se belivallha, boll miere e paske ba qit ode, e koke kane shume saberli, e Allahi mos ta hupte zahmetin kurre! E kum pase baben
Emni :   sokol
URL :   
E-Mail :   nikolla@tiscali.it
Fisi :   kur nuk e di baba nuk e di as une
Krahina :   me duket ANA E MALIT
Numri i kāmbės :   Nuk e shoh prej ketu
Viti i prodhimit :   po pys baben 1976
Komenti :   ju lumte per kete faqe kaq te bukur VAZHDONI KESHTU
Emni :   Blerimi i Seferve ngat Stublles
URL :   rahat pa ta
E-Mail :   blerimcanaj@yahoo.de
Fisi :   Bersishe
Krahina :   Veq kallzova prej nga vij. kush e njef Gjeografine e din ku i bjen
Numri i kāmbės :   Prej 39 deri 45. Varet cka mathi
Viti i prodhimit :   hala jam kah lypi
Komenti :   O shoq. Mos e le n“ gjysem se gjynah. Vazhdoje para se me u kthy ne Kosove. Te fala.
Emni :   Vini SH.
URL :   ???
E-Mail :   aec&span.ch
Fisi :   ILIRIAN
Krahina :   JUGU/CH
Numri i kāmbės :   dy katra
Viti i prodhimit :   dreiundsiebzig
Komenti :   Sit i bukur e interesant!Vazhdim te mbare!!Te fala nga SUISSE.
Emni :   Martin
URL :   s'kam
E-Mail :   plmf16@hotmail.com
Fisi :   
Krahina :   
Numri i kāmbės :   
Viti i prodhimit :   Buke e vjeter
Komenti :   Mire e keni nise. Po mujtet me zgjanue Fishten e, mandej, m'u hedhe n'autore te tjere, bani pune te mire per shumekend.
Emni :   Jushi
URL :   http://www.llapi.de
E-Mail :   info@llapi.de
Fisi :   Gashi (baba mė ka thanė se jena ma tė miėrt)
Krahina :   Llapi-tė valla
Numri i kāmbės :   E kam komen e madhe 46
Viti i prodhimit :   E vitin ėm kanė thanė se jam le me nji javė pa ja nis vera me tė 14 t`gjashtit muej 1971
Komenti :   E kam pa kėt`fletė edhe ma heret kam pas shpresue se keni me e kompletue ma shpejt, por kėshtu puna jonė Shqipėtare nashat puna e Kosovės nuk na metet pa u krye e na njohin bota si shtet se mos me na njohft shumė keq bohet , ama beso po mos ta kisha nie z
Emni :   Jushi
URL :   
E-Mail :   
Fisi :   
Krahina :   
Numri i kāmbės :   
Viti i prodhimit :   
Komenti :   Zanin e At Gjergj Fishtės e ngova nga kjo fletė andaj mund tė them se ja njoh zanin njeriut ma shqipėtar tė letrave shqipe t`shekullit qė shkoi ty zoti i shpis Falem me nder pėr knaqėsin.
Emni :   Trigolapsi
URL :   S'kem
E-Mail :   bra221122@yahoo.com
Fisi :   berish
Krahina :   Kupllung (ska krahina n'kosove)
Numri i kāmbės :   eu more shok, tek je sheger
Viti i prodhimit :   neutral
Komenti :   Breste, tripat e mire i ki, qija nanen marum tu te lexue... nae'v thej koarin
Emni :   Trigolapsi
URL :   S'kem
E-Mail :   bra221122@yahoo.com
Fisi :   berish
Krahina :   Kupllung (ska krahina n'kosove)
Numri i kāmbės :   eu more shok, tek je sheger
Viti i prodhimit :   neutral
Komenti :   breste, tripat e mire i kishe, u mytem tu te lexue... nae'v thej koari
Emni :   Xhemajl
URL :   
E-Mail :   duraku_@hotmail.com
Fisi :   shaljane
Krahina :   Veriu i Shqiperise
Numri i kāmbės :   40
Viti i prodhimit :   1960
Komenti :   Shume faqe e rendesishme dhe e punuar mire per kete burre te madh te kombit shqipetar Me nderime
Emni :   Hajdar Kari i Shtimjes
URL :   s ka
E-Mail :   hajdi@hotmail.com
Fisi :   shtimjan
Krahina :   shqiptari
Numri i kāmbės :   e burre bre
Viti i prodhimit :   a iii h bre
Komenti :   
Emni :   Miri
URL :   skam
E-Mail :   kroati@yahoo.com
Fisi :   i pa fis
Krahina :   Shkoder
Numri i kāmbės :   43
Viti i prodhimit :   77
Komenti :   do te kisha deshire qe ne kete seksion te Fishtes te ishte e zhvidhuar gegerishtja. Rina me ka pelqyer shume per komentin e saj.
Emni :   Isuf
URL :   
E-Mail :   kajtaz
Fisi :   Kelmend
Krahina :   Rugova
Numri i kāmbės :   43
Viti i prodhimit :   1956
Komenti :   Te leni me shum hapsir per miqet. Se oda shqiptare ka qen e hapur gjithmon per miqe e dashamire. Mire se vini ne qdo koh!
Emni :   Drane
URL :   
E-Mail :   
Fisi :   Hot
Krahina :   Kosoveė
Numri i kāmbės :   po ndrron kallypi dugajė m' dugajė
Viti i prodhimit :   si produkt i pare e pashe havaen n' 79-shin
Komenti :   fort e kojshme votra...cycmici mka trullue edhepse e mujsha gjyshen (kampionate e vaktit t'vet)...edhe ti mar djal m'mallngjeve e bane sterrpik.
Emni :   Shyponja
URL :   e pagdhenme
E-Mail :   sibra@ryerson.ca
Fisi :   gash e hot perzimun e bame leēenik
Krahina :   prishtins e nji ket vakt krahina e merdhieme e toronts t' ameriks
Numri i kāmbės :   prralle i bana shputat tuj hallakate per numra
Viti i prodhimit :   6 Nanduer 1979
Komenti :   votra e juej asht mresalanse ... s'kish kene keq me i qite shkarpa here mas here mos me lane mu nal zjermi e mu ftofe kusija
Emni :   teks viller
URL :   http://www.kurila.com
E-Mail :   superhik00@hotmail.com
Fisi :   navaho
Krahina :   pz
Numri i kāmbės :   xxl
Viti i prodhimit :   a.d.
Komenti :   shiptarve mysliman urime bajramin elle vitine ri. shiptarve katolik elle ortodoks urime kershendellat elle vitin e ri. brestes urime per punen e vet. ishalla hec elle ma mir.
Emni :   Pavli Qesku
URL :   ??
E-Mail :   plmf16@hotmail.com
Fisi :   Elbasanas
Krahina :   Shqipni e Mesme
Numri i kāmbės :   xx
Viti i prodhimit :   1943
Komenti :   Keni nise pune te madhe. Me vyen fort per nji projekt timin dhe e lexoj vazhdimisht me pa ecunine. Urime dhe te dashte Zoti fuqi me e ēue deri ne fund.
Emni :   Agim Mėhill Pjetėr Doēi
URL :   Mirditas, poet, inxhinier,antikomunist, anti sllav, antigrek
E-Mail :   a.doci@ticino.com
Fisi :   SHURBI nga HAS I MASLSISĖ GJAKOVĖS KISHAJ DHE GJINAJ
Krahina :   MIRDITĖ
Numri i kāmbės :   43
Viti i prodhimit :   1948 Mė ka prodhue nana
Komenti :   Ju falėnderoj me gjithė zemėr qė Poetit Kombėtar At Gjergj Fishtės po i bėni vend qė tė njihet nga ata qė nuk e dijnė se FISHTA asht ndėrgjegja kombėtare!!!
Emni :   Rolind Nikprelaj
URL :   ???
E-Mail :   ALBOINTHEHOUSE@AOL.COM
Fisi :   Bekaj(Triesh)Malesor
Krahina :   Malsia(ne anen e Malit te zi)po jo e malit te zi
Numri i kāmbės :   41
Viti i prodhimit :   86......i ri
Komenti :   Me pelqen shume kjo dhome ..po kam nje fjale per ata qe vine ketu per t bere lojna j lutem ka vende sa te doni per te bere mahi(hajgare)...dhe ju lutem gjeni do puntore me te shpejt se ata po punojne kadale....pershendetje per te gjith shqiptaret....Vecan
Emni :   Bledi
URL :   http://communities.msn.ca/palidhjenonsense
E-Mail :   bledi_79@hotmail.com
Fisi :   Berishė
Krahina :   Dukagjin
Numri i kāmbės :   43
Viti i prodhimit :   1979
Komenti :   ...ma s'pari...unė jom njeri si osht shtirė me e impresionue...e po t'kallxoj: qe dhet minuta jom kėtu edhe ma s'pakti si muj me thanė pėr kėt' shpi osht se m'ka lanė pėrshtypje aq t'mdhaja sa nuk muj mi pėrshkrue me fjalė.... ...veē pėrpara...du'rt t'l
Emni :   trendafil
URL :   
E-Mail :   bfygygfgfy
Fisi :   shqiptar
Krahina :   e Pollogut
Numri i kāmbės :   plot
Viti i prodhimit :   se mbaj mend
Komenti :   Pershendetje gjith atyre qe gjinden ne kete ode te bukur shqiptare.
Emni :   beni
URL :   
E-Mail :   
Fisi :   i nigjum
Krahina :   malesia e madhe
Numri i kāmbės :   nja 43
Viti i prodhimit :   s'e di si burrat
Komenti :   Noshta ka site t'tjera qe shkruejn k'to gjana por deri tash asht i pari qe e kam gjit. M'pelqen shume! Shpresoj se ke me vazhdu me shkru dhe me e plotsu krejtsisht. Por shpresoj se nuk ka me met thjisht vetem ne komputer por kane me lexu njirzit. Te thom
Emni :   une
URL :   kam harrue
E-Mail :   sta kallxoj
Fisi :   ca po te duhet
Krahina :   tropoj
Numri i kāmbės :   4576
Viti i prodhimit :   qe ti
Komenti :   po me behet shume qefi qe po merret dikush me punen e gjergj fishtes ju peshendes
Emni :   Edita
URL :   
E-Mail :   Edita@bored.com
Fisi :   
Krahina :   Shkoder (qytet)
Numri i kāmbės :   ????????
Viti i prodhimit :   
Komenti :   Ok......This is really weird. I didn't purchase shoes....so y wouuld u ppl ask about my shoe size? I don't know how I happened to pass by ur website and I think it was written in Albanian but I couldn't understand a word of it. I'm from North Albania an
Emni :   Mirjan
URL :   
E-Mail :   mirjan.asllani@mail.be
Fisi :   Asllani
Krahina :   Has
Numri i kāmbės :   42
Viti i prodhimit :   1987
Komenti :   ME PELQEN?
Emni :   Adriatik Sefa
URL :   
E-Mail :   Gerek12@yahoo.com
Fisi :   Simnica-Lika
Krahina :   Elbasan
Numri i kāmbės :   
Viti i prodhimit :   
Komenti :   GRAIT, Ju pergezoj me gjithe zemer per punen qe keni bere the po vazhdoni qe te beni. Nen gjuhen e Fishtes, the te juaj ju me sillni prane zemres figurat the gjuhen e kombit tone ne shekuj. Dhe ndryshimet e saja. Pergezime personale, Ju uroje qe ta mba
Emni :   Fanoliana
URL :   --
E-Mail :   --
Fisi :   sekret
Krahina :   e dardanise pra Prishtina
Numri i kāmbės :   nuk eshte me rendesi
Viti i prodhimit :   1979
Komenti :   Se pari i pershendes te gjithe shqiptaret kudo qe gjenden duke ju deshiruar cdo te mire, mes te tjerash kam deshire te theksoj se kjo faqe eshte shume e vlefeshme, ju lumte per punen qe po e beni do te kisha pasur deshire qe te e vazhdonit me veprat e Fis
Emni :   xxxxxxxxxxxxx
URL :   xxxxx
E-Mail :   xxxxxxxx
Fisi :   xxxxxxxxxx
Krahina :   xxxxxxxxxxx
Numri i kāmbės :   xxxxxxxxxxxxxx
Viti i prodhimit :   xxxxxxxxxxxxx
Komenti :   Rot kari faqja qe e bukur po ca jane keto budalleqe qe ke futur ne guestbook.edhe fole mir shqipen o malok!!!!
Emni :   Malsori
URL :   
E-Mail :   vikdu@yahoo.com
Fisi :   grude
Krahina :   malsia e madhe
Numri i kāmbės :   46
Viti i prodhimit :   mesjeta
Komenti :   po mir ci hala edhe sot dim shqip emunena me lexua se cpo shkruhet k'tu.

Emni :   shaban
URL :   shaban.com
E-Mail :   shaban@yahoo.com
Fisi :   bushman
Krahina :   llapi
Numri i kāmbės :   16"
Viti i prodhimit :   1942
Komenti :   NO COMMENT by Murati
Emni :   arber
URL :   kadia
E-Mail :   arber_kadia@hotmail.com
Fisi :   kadiat
Krahina :   devoll
Numri i kāmbės :   44
Viti i prodhimit :   1983
Komenti :   Une ni student jashte atdheut,iu pergezuej shume per ket iniciavtive qi keni marre.Ju falenderoj ne emen te gjithe atyre shokvet t'mi qi e kan vizitue dhe me kan falendeue mu.Por e gjithe merrita iu shkon juve .Sepse juve e keni ba te gjalle edhe nji here
Emni :   bsn
URL :   nuk kam
E-Mail :   @@@@@
Fisi :   
Krahina :   SHKODER
Numri i kāmbės :   
Viti i prodhimit :   I LASHTE
Komenti :   Asht nji nder faqet ma te bukura qe kam vizitue. Te lumte! Sa per ato injoranta qe pretendojne me shkrue ne te ashtuquajtunen gjuhe zyrtare, e bajne krahasime me gjuhen zyrtare italiane, mendoj se nuk duhet me u preokupue. Natyrisht qe historine e gjuhe
Emni :   Pbe
URL :   xy
E-Mail :   ska
Fisi :   Merturi
Krahina :   Dushkaja
Numri i kāmbės :   43
Viti i prodhimit :   61
Komenti :   Te pisha uje per shnet,se per bese hala sajt mate mire nuk lexova
Emni :   Abdylaziz Hajrullahu-xixi
URL :   www.members.tripod.com/bikla/may@file
E-Mail :   zzkosova@wilkes.net
Fisi :   Thaq
Krahina :   Anamorave
Numri i kāmbės :   8.5
Viti i prodhimit :   15.10.1968
Komenti :   Ti bre burre koke ma i miri prej tonve....
Emni :   Gazi
URL :   
E-Mail :   gazmend.cakiqi@nexgo.de
Fisi :   Gash
Krahina :   Llap
Numri i kāmbės :   40
Viti i prodhimit :   76
Komenti :   Valla be Shoki boll ni OD te madhe e paske!...
Emni :   Gilbert Budo
URL :   
E-Mail :   gbudo@hotmail.com
Fisi :   Budo
Krahina :   Gjinokaster
Numri i kāmbės :   42
Viti i prodhimit :   1972
Komenti :   Gezohem dhe ju pergezoj per punen tuej SHQIPNIA E SHQIPTARVET
Emni :   zana
URL :   
E-Mail :   skam
Fisi :   ilire
Krahina :   arberi
Numri i kāmbės :   
Viti i prodhimit :   --------
Komenti :   faqe e mir ,besa
Emni :   BEKIM
URL :   BALLISTI
E-Mail :   ARTIRI .de
Fisi :   Hot
Krahina :   E DRENICES
Numri i kāmbės :   $"
Viti i prodhimit :   72
Komenti :   Me u pershnet te gjith ata qi e hapin faqet e internetit te Pfoenie .Suksese edhe mä t'mdha ne madheshtin e keti institucioni informativ dhe mbes me shprese se do te zgjnohen ma shum informacione.
Emni :   Shemi
URL :   ncuk, spom vyen
E-Mail :   shemsi.zeqiri@web.de
Fisi :   Krasniq
Krahina :   e Krasniqoviqve
Numri i kāmbės :   une valla i kam dy
Viti i prodhimit :   reif für den Schrottplatz
Komenti :   E kom dit qi je problem veq bash qikaq!? Shihet qi ke nejt me mue. E tash pe nisi pra...
Emni :   
URL :   
E-Mail :   
Fisi :   
Krahina :   
Numri i kāmbės :   
Viti i prodhimit :   
Komenti :   LEK DUKAGJINI
Emni :   Valdet
URL :   
E-Mail :   valdet_h@hotmail.com
Fisi :   
Krahina :   
Numri i kāmbės :   
Viti i prodhimit :   
Komenti :   Ju lumtė pėr kėtė faqe. Ju uroj suksese ne tė ardhmen.
Emni :   Myzaferi
URL :   qka a kjo ??!!!
E-Mail :   spo marr vesh valla
Fisi :   eee Berish si tan dynjeja
Krahina :   qfar krahine bre , republike!
Numri i kāmbės :   47 kam shyptari bre bac
Viti i prodhimit :   parit t'parit nizeteparit
Komenti :   Vallha n'ket oden e juv s'paska muhabet t'fort. Hina e dola e kush ni cigare s'ma qiti. Ejvallah.
Emni :   veton kelmendi
URL :   
E-Mail :   vkelmendi@cs.com
Fisi :   kelmend
Krahina :   
Numri i kāmbės :   
Viti i prodhimit :   
Komenti :   urime per kete web site te shkelqyeshem! te uroj suksese te metejshme!
Emni :   pali
URL :   dy
E-Mail :   skam
Fisi :   malsor
Krahina :   shkoder
Numri i kāmbės :   42
Viti i prodhimit :   60
Komenti :   E LEXOVA FAQEN TUAJ E ME PELQEU SHUM SIDOMOS LAHUTA EMALSIS.JU UROJ PUNIME TE SUKSESHME ME TEJ. PALI NGA SHKODRA
Emni :   sander
URL :   shqipetar
E-Mail :   ndoj_sander@hotmail.com
Fisi :   martenaj
Krahina :   gojan
Numri i kāmbės :   41
Viti i prodhimit :   
Komenti :   e bukur
Emni :   MILOT
URL :   www.tolimm.com
E-Mail :   
Fisi :   Krasniqi
Krahina :   Konjuvce
Numri i kāmbės :   9
Viti i prodhimit :   76A
Komenti :   fantazi krejte
Emni :   Rragami
URL :   
E-Mail :   s.rragami@bluewin.ch
Fisi :   Thaēit
Krahina :   Malėsija
Numri i kāmbės :   41
Viti i prodhimit :   1952
Komenti :   Ju faleminderoj pėrzemėrsisht
Emni :   NEVILA
URL :   
E-Mail :   nevila_nurja@.hotmail.com/
Fisi :   qukaj
Krahina :   Shkoder
Numri i kāmbės :   
Viti i prodhimit :   2001
Komenti :   
Emni :   Xhuliana
URL :   none
E-Mail :   xagolli@stumail.sjcsf.edu
Fisi :   hmm...as far as I know it's: (Lita)/Ndreu+(Kaloshi)/Agolli+Lipe/
Krahina :   Kercajsht, Diben :o)
Numri i kāmbės :   38
Viti i prodhimit :   of what? of me? 1980
Komenti :   Qe te jesh ne gjendje te shkruash ne dialekt ne ate menyre per mua do te thote te jesh ne zoterim te gjuhes shqipe. Mbaj mend te kem lexuar pjesen tuaj mbi ate shkrimin e Nofulltareve ne Alb-Club disa kohe me pare. Pershendetje, Xh.A.
Emni :   Arian
URL :   U-une R-rruaj L-lesh (profesioni)
E-Mail :   schumacher@ferrari.org
Fisi :   Scorpion
Krahina :   kryeqyteti i botes,
Numri i kāmbės :   42, e majta, 42 e djathta
Viti i prodhimit :   76
Komenti :   shume site i mire, xixe. gezuar
Emni :   Sylimon Stupci
URL :   url je vet, a u bo?
E-Mail :   brusli@reocities.com/Paris/Metro/6656/Kanuni.html
Fisi :   Sioux
Krahina :   Laluceri
Numri i kāmbės :   i madh
Viti i prodhimit :   Made in China 97
Komenti :   Website ma t'mire n'bote e ki, pervec yahoo, hotmail, xxx.com, etj, etj., Jo, seriozisht, super t'ka ra ndermend vec update najhere per hater temin, Ciao
Emni :   Tahir Emni
URL :   orl ore jo URL
E-Mail :   E m'i dit ti - Mailak
Fisi :   Kameraj ma i keqi
Krahina :   Pa krah, qyqe vetun
Numri i kāmbės :   jam dathė e kama s'ka numer ore, po kpuca
Viti i prodhimit :   i kam's a?
Komenti :   Qyre ti Dai, ti odėn e ki qelė e vet thue: Tue punue jam! A mos t'vynė naj argat? Musafirve s'ban me u thanė - Tue punue jam! Po dathi opangtė e ungju rrafsh n'odė, se pa t'zotin e shpisė, oda bahet e huja! Heu, pasha imanin, boll mirė, vet tue punue e od
Emni :   XXXXX
URL :   XXXXX
E-Mail :   XXXXX
Fisi :   XXXXX
Krahina :   XXXXX
Numri i kāmbės :   XXXXX
Viti i prodhimit :   XXXXX
Komenti :   nuk ish kon keq me vazhdu me punu:-) XXXXX
Emni :   dugi
URL :   
E-Mail :   skom
Fisi :   
Krahina :   
Numri i kāmbės :   
Viti i prodhimit :   
Komenti :   qe ni dhurate per votren e brestes: Nobody's Baby Now I've searched the holy books I tried to unravel the mystery of Jesus Christ, the saviour I've read the poets and the analyses searched through the books on human behaviour I travelled this
Emni :   dugi
URL :   
E-Mail :   skom
Fisi :   
Krahina :   
Numri i kāmbės :   
Viti i prodhimit :   
Komenti :   vazhdimi:this world aroundFor an answer that refused to be foundI don't know why and I don't know howBut she's nobody's baby nowI loved her then and I guess I love her stillHers is the face I see when a certain mood moves inShe lives in my blood and skinH
Emni :   dugi
URL :   
E-Mail :   skom
Fisi :   
Krahina :   
Numri i kāmbės :   
Viti i prodhimit :   
Komenti :   Her wild feral stare, her dark hairHer winter lips as cold as stoneYeah, I was her manBut there are some things love won't allowI held her hand but I don't hold it nowI don't know why and I don't know howBut she's nobody's baby now / Nick Cave
Emni :   Rrustem
URL :   
E-Mail :   
Fisi :   
Krahina :   
Numri i kāmbės :   
Viti i prodhimit :   
Komenti :   
Emni :   Rrustem
URL :   
E-Mail :   rrustemb@hotmail.com
Fisi :   ZULU
Krahina :   Autonome
Numri i kāmbės :   Numer arab
Viti i prodhimit :   T'komes a?
Komenti :   Lishoja qata flok apet se ma qojshe mallin e Qerqiz Topullit e kogja mi zgjojshe ndjenjat patriotike e nashta e nij veten hala ma komfort ne ket fare ode
Emni :   thana
URL :   hala tu punue
E-Mail :   thanaudhehupta@aol.com
Fisi :   berishė
Krahina :   ngat katėr llullave
Numri i kāmbės :   hehe...
Viti i prodhimit :   ok...1963
Komenti :   tung brestė, hupsha gjithė si sonte...:-)
Emni :   murat
URL :   
E-Mail :   muratgozaydin@yahoo.com
Fisi :   perbez
Krahina :   
Numri i kāmbės :   1973
Viti i prodhimit :   
Komenti :   na shgip jena turkiye(ankara) dedja jem osht per kosova mitrovitsa
Emni :   Fat Mir Velaj
URL :   www.fly.to/velaj
E-Mail :   velaj@email.com
Fisi :   Velajve
Krahina :   Laberise (Kanina e Vlores)
Numri i kāmbės :   
Viti i prodhimit :   
Komenti :   Nje faqe shume interesante per te gjithe dhe sidomos per ata qe studjojne historine.Te pergezoj per kete pune te cmuar qe ke bere dhe te uroj ne te ardhmen me shume vullnet per te pasuruar ato vlera qe kohet e fundit kemi aq shume nevoje.Te fala Fat Mir V
Emni :   Kreshnik
URL :   http://www.aska.itgo.com
E-Mail :   askawebmaster@yahoo.com
Fisi :   
Krahina :   Fier
Numri i kāmbės :   Mire per te ecur: 43
Viti i prodhimit :   I prodhimit te kujt? T'imit? 1982
Komenti :   Faqe shume e mire kulturore. Eshte pak e veshtire per ne te Shqiperise perendimore, por e kuptueshme. Keep up!
Emni :   abaz
URL :   jakupi
E-Mail :   abaz038@yahoo.com
Fisi :   sopi
Krahina :   jabllanica
Numri i kāmbės :   43
Viti i prodhimit :   1967
Komenti :   pa koment
Emni :   agron
URL :   
E-Mail :   gashiagron
Fisi :   gashi
Krahina :   drenica
Numri i kāmbės :   
Viti i prodhimit :   
Komenti :   
Emni :   dardan
URL :   
E-Mail :   nacionalist@hotmail.com
Fisi :   Krasniq
Krahina :   Ortakoll/Kosove
Numri i kāmbės :   45
Viti i prodhimit :   21.02.1982
Komenti :   ju du shume
Emni :   Leke
URL :   www.kanuni.net
E-Mail :   lekedukagjini@hotmail.com
Fisi :   dukagjin
Krahina :   dardani
Numri i kāmbės :   44
Viti i prodhimit :   21.02.1980
Komenti :   pasha buken punen ma tmir ju e kishit bo, he ju lumt shpata.
Emni :   dardan
URL :   
E-Mail :   nacionalist@hotmail.com
Fisi :   Krasniq
Krahina :   Ortakoll/Kosove
Numri i kāmbės :   45
Viti i prodhimit :   21.02.1982
Komenti :   ju du shume
Emni :   Ilir Llazorja
URL :   http://www.ulqini.it
E-Mail :   ilir@inwind.it
Fisi :   
Krahina :   
Numri i kāmbės :   
Viti i prodhimit :   
Komenti :   Deshiroj te ju pershendes te gjithve ,e posacarisht krijuesin e ksaj faqje ku pershkruhen fjalet e pashklyeshme te poetit tone me te madh AT GJERGJ FISHTES
Emni :   engjell
URL :   
E-Mail :   ängel@gmx.ch
Fisi :   
Krahina :   
Numri i kāmbės :   
Viti i prodhimit :   
Komenti :   
Emni :   Luaras
URL :   
E-Mail :   loseku@hotmail.com
Fisi :   
Krahina :   Gjakove
Numri i kāmbės :   42
Viti i prodhimit :   79
Komenti :   Me te vertete me pelqeu pa mase kjo faqe, te shkruash per Fishten nuk eshte e lehte...Brravo te kofte! Vetem perpara...! Ju pershendes, Luarasi
Emni :   Engel
URL :   
E-Mail :   
Fisi :   
Krahina :   ch
Numri i kāmbės :   37
Viti i prodhimit :   2001
Komenti :   shum mire e pasket rregullu. Por une ketu ne gurbet nuk shoh keshtu dicka. Tschüss zäme prej engjellushes
Emni :   Mixha Ram
URL :   uuuuuu
E-Mail :   www.selmani.de
Fisi :   gash
Krahina :   Autonome e Gjermanis
Numri i kāmbės :   49
Viti i prodhimit :   28 nentor 1912
Komenti :   Hoshgjollden a jeni mir? A keni Korr,a keni mbjell? A ka toka bereqet sivjet? Hajt tungatjeta
Emni :   Eda
URL :   
E-Mail :   edahito@libero.it
Fisi :   HITO
Krahina :   SKRAPAR
Numri i kāmbės :   37
Viti i prodhimit :   74
Komenti :   komplimente per punen qe keni bere. e zbulova rasteshisht kete adrese. me behet qefi qe keni marre mbrojtjen e kanunit (shume njerez flasin dhe shume pak e njohin). une di qe kanuni ka qene i ndare ne dy: kanuni i lekes dhe kanuni i dukagjinit, me vone ne
Emni :   shka po t'duhet a?
URL :   mos na nin mor kush!
E-Mail :   jo s;jam tue dhane
Fisi :   shqiptarvet t'merguem
Krahina :   Tirons
Numri i kāmbės :   i madh,sa le t'dekun ariun
Viti i prodhimit :   1074,vogelush jam
Komenti :   Urime per kete faqe te bukur,dhe mbarojeni sa me shpejt, se mund jeni tue punue,po na po presim me e lexue kanunin. Niko Beci,Newyork,USA
Emni :   Gjorgj
URL :   DEDA
E-Mail :   gjorgjdeda@libero.it
Fisi :   Dedjakupit
Krahina :   Shkoder
Numri i kāmbės :   44
Viti i prodhimit :   
Komenti :   Jam krenar e ndihem i lumtun kur gjej ne internet diēka te shkrueme per shqypnin. Puna e juaj eshte diēka madheshtore. Fishta shkroi per fisin tone te "Lahuta e Malsise" ku kendoi disa vargje per Shan Deda i Dedjakupit, e mu me perqethet mishi sa here e l
Emni :   Nita
URL :   
E-Mail :   Nita@swisstalk.com
Fisi :   Pejane
Krahina :   Peja
Numri i kāmbės :   37
Viti i prodhimit :   2001
Komenti :   Ne kete moment gjenden ne Zvicerr dhe papritar hyra ne faqen e juaj .Te gjitha jane te mira me kane lene pershtypje te madhe. ju pershendes nga gurbeti.
Emni :   Ramiz Esati
URL :   http://www.tetova.web.ag
E-Mail :   ramiz@tetova.de
Fisi :   Ooo ne n'Tetove nuk e kina me fajse
Krahina :   Tetova e epėrme
Numri i kāmbės :   42
Viti i prodhimit :   Parahistorik
Komenti :   Faqe e mrekullueshme. Tu tregojm disave revolucionarve se kanuni asi tė keqe nuk i ka ba shqypnis
Emni :   teks
URL :   villeri
E-Mail :   superhik00@hotmail.com
Fisi :   navaho
Krahina :   kurila siti - prizren
Numri i kāmbės :   iq mos e vet, shum madh
Viti i prodhimit :   shka pot intereson
Komenti :   po du me bo selam krejt kasabalive tė prizrenit se shum po hekim prej qetyne katundarave. veē nejse, prap katundarat pak ma mir se shkijet. a ka najkush qi po banon ne kuril. selam krejt shiptarave kudo qė jan. edhe po du me porosit dishka. o vllazni nėpė
Emni :   Rina
URL :   s`kena
E-Mail :   s`e ha un` at tek me jau diftue ju
Fisi :   e kena sekret
Krahina :   SHKODER (Xhabiej)
Numri i kāmbės :   37 deri itash
Viti i prodhimit :   besa ka here jane mundue nana e baba po n`75 i dhane karar asaj pune
Komenti :   M`pelqeu puna e juej por shpresoj mos ta leni me kaq.Asht nji faqe pernjimend me vlera,dhe shpresoj qi n`t`ardhmen t`fillojne me u shkrue gegenisht,asht ma e amel.Me t`mira
  

Burim - 11/27/00 03:26:14
My Email:burim@gashi.com
Fisi: Hot(po me doket)
Krahina: Te xhamia e llapit pak pa shkue te krahina e shkrumave(Toplice
Viti i prodhimit: I ri (ne kese)

Comments:
Faleminderit shume qe e ke futur kanunin(biblen,kuranin tone)ketu,si dhe per perdorimin,kultivimin,avancimin dhe persosjen qe ja keni bere gjuhes tone amtare.Te lumte dhe pune te mbare Ps.edhe pse po maj ymyt,kom ble boll mish per bajram

- 11/22/00 00:35:21

Comments:


Flori - 11/21/00 11:57:11
My Email:korabi@hotmail.com
Fisi: i Paliqve (mahalla jone)
Krahina: si me thane!!
Numri i kāmbės: ai qe ka qene
Viti i prodhimit: 6 vite pas (c')elekrifikimit te plote te vendit

Comments:
Shume bukur, por mendoj se do te ishte me mire sikur te shkruaje ne ghuhen letrare, jo se une nuk i kuptoj por ka shume te tjere qe nuk mundem ( shkruaj komentet ne letrare dhe vazhdo te shkruash veprat letrare ne origjinalitet) Te uroj per punen e bere.

- 11/21/00 08:28:35

Comments:
U Pristini ce danas biti inaugurisana nova institucija na Kosovu, kancelarija Ombudsmana, saopstio je danas OEBS. Kancelarija ce poceti da radi sutra, a sef je Marek Antoni Novicki iz Poljske, dok su njegovi lokalne zamenici Nik Lumezi i Ljubinko Todorovi , saopsteno je iz kancelarije OEBS na Kosovu.. Zadatak Ombudsmana je da prima zalbe na zloupotrebe vlasti i krsenje ljudskih prava, te da utvrdi njihovu opravdanost i predlozi mere. Usluge Ombudsmana su besplatne, a mogu ih koristiti pojedinci ili organizacije, i to uz garantovanu diskreciju. Iako je osnove nove institucije polozio OEBS, kancelarija Ombudsmana bice nezavisna od OEBS i ostalih stubova UNMIK.

Ivi Hoxha - 11/20/00 18:03:42
My URL:http://www.albaweb.go.to
My Email:webmaster@albaweb.zzn.com
Krahina: Tirone
Numri i kāmbės: 56
Viti i prodhimit: 2000

Comments:
Webi juaj eshte mjaft interesant por me bukur do te ishte sikur ta vendosje ne gjuhe letrare !

Ivi Hoxha - 11/20/00 18:03:34
My URL:http://www.albaweb.go.to
My Email:webmaster@albaweb.zzn.com
Krahina: Tirone
Numri i kāmbės: 56
Viti i prodhimit: 2000

Comments:
Webi juaj eshte mjaft interesant por me bukur do te ishte sikur ta vendosje ne gjuhe letrare !

- 11/17/00 17:49:59
Fisi: Arushanet

Comments:
qitfar teli t'kput te sharkise, hjeke, allahile, bashke me qat murmurime qi pi shkon mas, se po me dekoncentron tuj e knu kit libren tane; se perndryshe shume e mire po me duket, e rralle fort. Tymermeqi!

s'po ta kallxoj - 11/17/00 15:39:24
My Email:s'po ta kallxoj
Fisi: Arushanet
Krahina: Kasove
Numri i kāmbės: 46
Viti i prodhimit: 1555

Comments:
U , bre, Breste ku t'gjeta kty! Paj, boll shume po me pelqene kjo faqja jote sajberike. E diqysh po me pelqejka ky livadhi yt me lule gegnishte, se asht mire me u ru dikun' mos me na hup, po me vazhdu me jetu perkrah letrarishtes. Bile, ni ven' ne Dardani kom kena polemizu pak, deri sa asnjani tjetrin nuk e angllatisem me tezet (tezat) tona mi guhen tone (Dasahamiri i guhes tone). Qe sa hina ne kit livadh e po ja nisi ta kqyri e t'shtetiti pak. E ty t'shkofte puna mar.

Erjon - 11/15/00 06:12:55
My URL:http://www.reocities.com/violetsx
My Email:violetsx@yahoo.com
Fisi: secret
Krahina: Canada
Numri i kāmbės: hec me e pa
Viti i prodhimit: mbaji ere se do e gjesh

Comments:
Pershendetje Votra e Brestes sjarri jot me ngrohu shume...Zoti eshte me Ne

Lek - 11/13/00 16:46:36
My Email:nikalb@virgilio.it
Krahina: Shkoder - Napoli
Numri i kāmbės: 44
Viti i prodhimit: 1974

Comments:
Komplimentet e mija per punen qe keni ba. E kam gjet mjaft interesant ket e mč ka sherbyer per studimet e per njohurite e tradites tonč shqiptare. Pershendes tč gjithč ata qč kanč punuar e qč vazhdojnč kčt punč. Ne oden e miqve kam lexue disa prej shkrimeve dhe mč vjen keq pčr ata qč fuyejnč por mos u vini re sepse aq ua thot truri i vogčl. pčrshčndetje N

Lek - 11/13/00 16:46:07
My Email:nikalb@virgilio.it
Krahina: Shkoder - Napoli
Numri i kāmbės: 44
Viti i prodhimit: 1974

Comments:
Komplimentet e mija per punen qe keni ba. E kam gjet mjaft interesant ket e mč ka sherbyer per studimet e per njohurite e tradites tonč shqiptare. Pershendes tč gjithč ata qč kanč punuar e qč vazhdojnč kčt punč. Ne oden e miqve kam lexue disa prej shkrimeve dhe mč vjen keq pčr ata qč fuyejnč por mos u vini re sepse aq ua thot truri i vogčl. pčrshčndetje N

maloku - 11/09/00 21:18:05
My Email:lll@ffffk.
Fisi: kelmend
Krahina: malsia
Numri i kāmbės: 46
Viti i prodhimit: 55

Comments:
Faqe e mirė, tė pėrgezoj, por kam edhe njė verejtje: EDHE TI BREST PO JA BAN SI KREJT SHQIPTART - PO JA NIS NI PUNE E NUK PO MUNESH ME KRYE, QE 5 VJET E NE KREJT FAQE PO QKRUN TUE PUNU JAM. PUNO PAK E MOS RRŹJ QI JE TUE PUNUE, SE QE BESA NUK JE KA PUNO HIQ . MIR JA NISE PO S'PO MUNISH ME BITIS. PUNO SE PA PUN NUK RRNOHET AS NUK GJALLNOHET, VEQ NESE JA NIS ME SHIT FARMERKA NE ZHVICERR SI KOMANDANTAT E POLITIKANAT TAN

ddddddd - 11/07/00 02:09:55
My Email:ffffffff
Fisi: hhhhhhhh
Krahina: kkkkk
Numri i kāmbės: oooooooo
Viti i prodhimit: llllllll

Comments:
boll keq veq ishalla se flliq edhe ma shume

ddddddd - 11/07/00 02:09:43
My Email:ffffffff
Fisi: hhhhhhhh
Krahina: kkkkk
Numri i kāmbės: oooooooo
Viti i prodhimit: llllllll

Comments:
boll keq veq ishalla se flliq edhe ma shume

- 11/05/00 10:30:08

Comments:
"Kalova rekėn — qifsha pelėn" "Ta hangra tatlijėn, ta dhefsha tepsijėn" Ky do tė ishte komenti mė i mirė i "Zgjedhjeve komunale 2000" Pėr informim mė tė mirė, pela dhe tepsija ėshtė UĒK.

Afrim - 10/30/00 03:58:06
My Email:deebran@aol.com
Fisi: poceste
Krahina: diber
Numri i kāmbės: 44
Viti i prodhimit: 1975

Comments:
Bravo! Faqet jane fantastike. Vaxhdoni punen e mrekullueshme. Keto jan faqet ma te mira qe kam vzituar deri tani!!!

Albania-Internet - 10/27/00 20:16:05
My URL:http://new.topsitelists.com/bestsites/albania-internet
My Email:webmaster@albania-internet.com

Comments:
Ju peshendesim dhe ju uroj pune te mbare. Eshte nje website per tu admiruar si nga ndertimi dhe nga informacionet qe permban. Ne keto momente kemi hapur nje Top Liste websitesh Shqiptare dhe ju lutemi qe te rregjistroheni. Do te ishte me te vertet nje nde i madh qe tju kishim ne top listen tone. Kjo procedure do te marre vetem disa minuta nga koha juaj dhe mund te sjell vetem te mira(me shume vizitore). Kuptohet qe si fillim nuk do te kete shume faqe te rregjistruara por meqense eshte ne fillimin e tij ku tohet qe websitet nuk mund te shtohen me magji. Ne po punojme mbi te per ta bere sa me interesant dhe te lehte per tu lexuar. Pra e mbyllim duke ju uruar edhe njehere suksese dhe ju mirpresim ne "THE BEST ALBANIAN WEBSITES". Me respekt. Albania-Internet.< r>
Skender - 10/27/00 00:06:35
My Email:srexha@freesurf.ch
Fisi: Berishė
Krahina: E LLapit
Numri i kāmbės: 45-46
Viti i prodhimit: 1964

Comments:
Mirė se rri o i Zoti i ODĖS, Paj desha edhe u ni fjalė e ni selamė me ta qu se qe besa e zotit jamė knaqė tuj lezu do vjarrsha t'moqme,nė qet faqen tane,Veq vazhdo he burr(qysh thonė Pejant)se qe besa po dojsha me u knaqė ktu e knena.E kerkova edhe qatė librin e musafirve qė e kishe asė qit,po po, po piqen Shqiptarėt kadal dale se na kanė mbetė edhe do mbeturina qanej qė s'po e gjejnė veten hala po ju vje dita edhe atyne.Nukė banė me u gutė.Qysh ka thanė Plaku"sabri Selameti" Selamė anej ka ju.

ardi - 10/18/00 08:38:27
My Email:hiliri@hotmail.com
Fisi: bakiallaret
Krahina: pollogut
Numri i kāmbės: 47
Viti i prodhimit: 1929

Comments:
Desha vetem t'ju pershendes te gjitheve, jo ate fare gjallese qe shane, dhe t'ju uroj jete pa brenga e pa sharje. Ju qe doni te shani, mund se pari t'a shani familjen e juaj edhe ata/ato qe i keni me afer. Te tregoj te drejten faqja me pelqeu shume, jo pse eshte dicka shume serioze, por per shkak te thjeshtesise dhe rregullit te thjeshte. Ju qe deshironi te diskutoni keni ndermend vetem dicka: mundohuni te tregoni pak me teper empati per njerezit me te cilet jeni ne kontakt nepermjet te internetit. Une vete e perdori nje formule shume te mire,,,,kur diskutoj: ka cdo here dicka ne ate qe di ushi thot. Njeriu nuk meson vetem nga vetvetja dhe nga ajo se cka ai thot, njeriu meson duke ndegjuar. Kalofshi mire! Ardi nga Suedia!!

- 10/16/00 16:41:47

Comments:
Oooooooooooooo ta qifsha budallen e nones po ti krejt hamak koke bre kali kape e mshele kete ballin more hamak

- 10/14/00 20:01:20

Comments:


Daut - 10/13/00 22:19:24
My Email:daut.arifi@cetecomusa.com ose daut.arifi@ruhr-uni-bochum.de
Krahina: e Preshevės

Comments:
Tungjatjeta Bresto, tungjatjeta tė gjithėve! Zotrinj tė nderuar Valton Saiti dhe Muhamet Mujolli, punėt janė pak mė tė komplikuara se sa i paraqitni ju tė dy. Japonezėt p.sh. kanė fituar dhe humbur luftra pa qenė as katolik e as musliman... P.S. Fyerja ėshtė dėshmia e bllokimit t'menduarit.

Tafa - 10/10/00 14:08:17

Comments:
O Mut Mujolli. Ti je garant katolik. Si nuk te vjen turp te shkruash ashtu per nje fe te cilen e kane perqafuar me se nje miliard njerez. Para se te permendish UCK duhesh me marr avdest. Kush e organizoi dhe udhehoqi ushtrine clirimtare, mos valle katolik t dhe Vatikani ndoshta?

elez elezi - 10/10/00 07:59:10
My Email:elezi_yang@yahoo.com
Fisi: shaljan
Krahina: malsi e kaēanikut
Numri i kāmbės: 23 cm-e te mesmes
Viti i prodhimit: 1978

Comments:
mirdita une sa per fillim tkisha pershendet kshtu prej zemre.pastaj dote kisha dashte met te pyet kshtu prej kahit je ,cka je ,nese ke kry fakultetin me tregon ,ku jeton ,,me cka miresh dhe per fund kush ta sponsoron web site-in. ps;ate te moēmit i thone edhe ni fjale qe une ta kish percjell si kajdi kshille; " taksirati di gishta mi krye ri " tung ja pafsh hajrin shkup nga 09.10/2ooo juristi

Valton Saiti - 10/10/00 06:59:14
My Email:valtons@yahoo.com
Krahina: Prizren

Comments:
i nderuari muhamet, kjo ėshtė replika ime e fundit pasiqė po shoh se dijalogu po shkon nė njė drejtim krejt tjetėr se qė kam menduar nė fillim. unė nuk e di se nga cila krahinė je por nuk ėshtė edhe aq me rėndėsi. sa i pėrket mendimit tėnd pėr krahinėn e prizrenit se banorėt janė turqizuar dhe se kanė humbur ndjenjat kombėtare, mė beso se thjesht ky mendim i yti ėshtė i pabazė. unė kėtė polemikė ja nisa vetėm pėr arsye tė religjionit. edhe njėherė pėrsėris: nėse dikujt prej myslimanėve nuk i pėlqen feja islame, ndihet i hendi epuar ose inferior, lirisht mund tė konvertohet nė krishterizėm, pasiqė gjithmonė ka patur dukuri tė konvertimit nga njė fe nė tjetrėn nė kuadėr tė ēdo populli dhe nė viset e ndryshme tė botės. por para se tė konvertohemi nė krishterizėm, dikush duhet tė a mėsoj cilės perėndi duhet ti falemi: jezu krishtit, atit tė shenjtė, shpirtit tė shenjtė, birit tė shenjtė, shėn mėrisė apo njėrit prej dhjetėra tė shenjtėve.

Muhamet Mujolli - 10/09/00 17:55:15

Comments:
I nderuari Valton Valtonit----------------------------------------Ti thua se ata kane qene Ilire dhe jo shqiptare. Hiq me larg se dy gjenerata me pare gjyshi im e ka pase mbiemrin Gashi e jo mbiemrin Mujolli qe eshte verzion i shqiptarizuar i mbiemrit turk Mujogllu.Kjo nuk do te thote se une nuk jam nipi i tij vetem pse ai ka pasur mbiemer shqip e une kam mbiemer tur isht. Pra vetem per arsye se Konstantini i madh eshte quajtur Ilir e jo shyptar kjo sdo te thote se ne nuk jemi te nje votre me te. Sipas logjikes tende as Pal Engjelli ,GJergj Kastrioti dhe as Tanush Topia nuk kane qene shqiptare pasi qe ne kohen e tyre termi dominues ka qene Arben ose Arber dhe termi shqiptar ka qene ne fazen embrionale te krijimit, pra mund te themi se nuk ka ekzistuar fare.Kete mund ta shohim nga Arbereshet e Italise te cilet as nuk e kane dijtur deri vone kuptimin e fjales 'shqiptar'. Mire qe e permende kuvendin e Nikejes pasi qe ai eshte merite kryekeput e Konstantinit te Madh. Ndarja 'de jure' midis Kishes lindore dhe perendimore ka ndodhur me te vertete me 1054 por ndarja 'de facto' ka filluar me se paku 300 vite me heret(po e theksoj me se paku) ne kohen e perandorit Theodosit kur ne Shqiperine e mesme eshte caktuar e ashtuqu jtura 'Vija e Theodosit' e cila i ka ndare zyrtarisht zonat e influences midis Romes dhe Konstantinopojes. Ti ke shkruar se Iliret nuk kane qene te devotshem ne rirualet e tyre fetare. Kjo tregon se ti paske arritur njohuri te jashtezakonshme ne lemine e arkeologjise dhe historiografise dhe paske zoteruar metoda te shkelqyeshme shkencore per ti rrezuar perdhe e gjitha njohurite e gjertanishme te cilat tregojne unanimisht se Iliria gjer ne shekullin e 7 kur eshte bere invazioni sllav ka qene qender e Krishterizmit me te cilen kane mundur te krahasohen vetem Greqia dhe Roma.Por jam i bindur se perkunder ketyre ezultateve te fundit te cilat ti i paske arritur dhe per te cilat une nuk kam njohuri ti sigurisht pajtohesh me mua se devocioni i Ilireve ka qene shumefish me i larte se ai p.sh. Galeve apo fiseve Gjermanike. Gjithashtu jam i bindur se ti pajtohesh me mua se devocioni i shqiptareve te sotem muslimane ndaj Islamizmit afrohet rrembyeshem kah shifra zero. Pra realisht konfesioni i shumices se shqiptareve sot eshte Ateizmi pasi qe nje njeri qe kurre nuk ka qene ne xhami e as nuk e ushtron kurre asnje rit musliman as qe mund te quhet ne te vertete 'musliman'. Nderlidhja direkte midis dobesise morale te shqiptareve te sotem dhe muslimanizmit ndoshta nuk mund te ekstraktohet, por sidoqofte duke u nisur nga fakti qe feja paraqet shtyllen e moralit te nje shoqerie, kur shoqeria eshte e dobet moralisht atehere patj ter duhet kontrolluar shtyllen. Pastaj ndikimi antikombetar i Islamizmit mund te verehet me se miri ne krahinen tende te Prizrenit ku komplet qyteti juaj eshte i turqizuar. Nga nje qytet i tille as qe mund te prese dikush luftetare per Shqiperi por vetem er Turqi(pa ofendim por ky eshte realiteti). Pastaj apo s'eshte e vertete se para 20-30 vitesh te gjithe pleqte e Kosoves jane identifikuar me formulen 'Une jam Turk-Elham Dyrylah'. Keto fjale nuk jane shkruar me qellim ofendimi pasi qe edhe une vete hyj ne grupin e shqiptareve qe jane nominalisht muslimane. Sidoqofte jane fjale te verteta , dhe prej vertetesise nuk behet mire nese iket.

Valton Saiti - 10/09/00 14:44:38
My Email:valtons@yahoo.com
Krahina: Prizren

Comments:
i nderuari muhamet. nė shekujt e parė tė erės sė re nė kuadėr tė krishterizmit ka pasur plot sekte tė ndryshme dhe diku rreth viti 313 tė erės sė re nė kuvendin e nikejės (izniku i sotėm nė turqi) janė vėnė themelet e "mainstream"-it tė krishterizmit i cili ka ngelur i pandr shuar deri mė 1054 kur krishterizmi ndahet nė kishėn ortodokse dhe katolike. prandaj z. muhamet, ilirėt, e jo shqiptarėt se ata si komb paraqiten mė vonė, nė shekujt e parė tė erės sė re ishin krishterė, por jo edhe aq tė devotshėm, pasiqė nė traditėn e t re ende ishin tė gjalla ndikimet e forta pagane tė cilat krishterizmi nuk mundi ti zhduk (merr dhe lexo pak doket dhe ritet shqiptare, posaēėrisht nė viset mė pak tė ndikuara nga "civilizimi", si p. sh. hasi, malėsia, etj.). sa i pėrket pjesėmarjes nė uēk pajtohem se numri i ushtarėve ishte tejet i ulėt, por nuk e di se ēka ka tė bėjė me kėtė temė feja islame.

Muhamet Mujolli - 10/08/00 23:47:25

Comments:
Valton Saitit_____I nderuari Valton.Po i kthehem perseri argumentimit tend pasi qe ky eshte ne menyre katastrofale vetekundershtues.Ja se c'thua ti----: pėr arsye se janė larguar nga islami burimor, kurse bota perėndimore nisi tė pėrparoj me tė madhe pasi qė gjatė renesansės ja dha njė grusht tė fortė fanatizmit dhe errėsirės fetare. urdhėri i parė i zotit ishte "mėsoni", prandaj ____ Ti je duke t ene se edhe te Krishteret e edhe muslimanet jane larguar nga dogmat fetare burimore por ja qe disi te Krishteret kane perparuar pasi qe paskan perqafuar dogmen e zotit musliman "mesoni".Pra te Krishteret paskan perparuar pasi qe qenkan bere muslimane por kete ende nuk po e dijne nderkaq muslimanet paskan regresuar pasi qe nuk qenkan me muslimane por kete ende nuk e dijne. Te lutem keto nuk jane argumente serioze por barcoleta. Behu i sinqerte dhe bisedo ne menyre te cilter te pakten me veteveten tende ne mos me te tjeret.

Muhamet Mujolli - 10/08/00 23:36:37

Comments:
Pergjegje Valton Saitit Pa dyshim se feja katolike i ka gabimet e veta pasi qe ushtrohet nga qeniet njerezore qe qysh ne definicion te tyre jane te gabueshme.Perndryshe nuk do te ishin njerez.Por asgje nuk mund ta zhduke faktin se Katolicizmi eshte pranuar nga populli Shqiptar m deshire madje madje eshte pranuar nen rrezikun vdekje-prures te persekutimit te makines shteterore te perandorise Romake pasi qe dihet se persekutimin e te Krishtereve e ka ndalur se pari ne shekullin e IV pas Krishtit perandori shqiptar Konstantini i Madh kur edhe ia ka vene themelet Vatikanit dhe civilizimit te sotem Evropian.Pra shqiptaret kane qene Katolike te persekutuar per shkak katolicizmit per me shume se 300 vite. Gjithashtu asgje nuk mund ta zhduke faktin se shqiptaret se muslimanizmin e kane pranuar ne zjarrin dhe shpaten e pergjakur te okupatorit i cili ka masakruar dhe pastruar etnikisht shume para serbeve me qinda mija shqiptare qe kane refuzuar ta perdhosin i entitetin e tyre. Asgje nuk mund ta zhduke faktin se ne kohen kur kemi qene Katolike kemi qene populli me trim i Evropes qe deshmohet me faktin se Mbretit tone GJergj Kastriotit i eshte ngritur monument kolosal ne Rome e cila ka qene qender e Evropes, nder ky qe nuk i esh e bere asnje burreshtetasi te huaj pos atij. Asgje nuk mund ta zhduke faktin qe perderisa atehere kemi qene populli me trim ne Evrope sot jemi populli pa konkurrence me frikacak ne Evrope gje qe mund te shihet qarte nga fakti se per 13 muaj lufte kunder shkaut UCK nuk mundi te mbledhe me shume se 14000 ushtare qe eshte shume me pak se numri i vizituesve te koncerteve te Afrim Muqiqit ne stadium te Prishtines e mos ta permendi numrin e vizitoreve te Adelina Ismajlit i cili do ta kalonte per me se paku dy here numrin e trimave te gatshem te luftojne per atdhe. Te lutem reflekto mbi kete qe te thashe me larte.

Valton Saiti - 10/08/00 12:17:25

Comments:
kujt nuk i pėlqen feja islame mundet lirisht tė kaloj nė krishterizėm ose nė ndonjė fe tjetėr. turqit kėtupari nuk janė qe gati 100 vjet prandaj ska arsye askush tė frigohet nga persekutimet. sa i pėrket progresit njerėzor popujt myslimanė janė mė inferio se anglosaksonėt pėr arsye se janė larguar nga islami burimor, kurse bota perėndimore nisi tė pėrparoj me tė madhe pasi qė gjatė renesansės ja dha njė grusht tė fortė fanatizmit dhe errėsirės fetare. urdhėri i parė i zotit ishte "mėsoni", prandaj edhe po osia ime gjithė shqiptarėve ėshtė qė tė mėsojmė sa mė shumė nė kuptimin mė tė gjėrė tė kėsaj fjale. sa i pėrket konvertimit nė katolicizėm, vetėm tė pėrmendi faktin se papa xhon pali i dytė tek nė vitin 1992 ka pranuar me njė edikt tė veēantė se bota ėsht e rrumbullakėt dhe se rrotullohet rreth diellit, gjė qė ka vėrtetuar para 400 vjetėve xhordano bruno, e ēfarė ka qenė fati i xh. brunos e dimė tė gjithė. nėse dikush mendon se me konvertim nė krishterizėm do tė ndihmon zgjidhjen e ēėshtjes sė kosovės, mu d tė them se gabon pėr arsye se nė kėto proēese bashkėkohore tė globalizmit feja luan rol sekondar.

Muhamet Mujolli - 10/07/00 01:47:15

Comments:
Eshte sekret publik te cilin askush nuk guxon ta thote hapur se shumica derrmuese e shqiptareve muslimane(te arsimuar) jane te turperuar dhe te kompleksuar nga feja e tyre. Pse mund te thuhet keshtu: Per dallim nga shqiptaret Katolike dhe Ortodokse te cilet shpesh shkojne ne Kishe shumica e shqiptareve muslimane ikin prej xhamie si prej djallit dhe s qe e marrin ne konsiderim ndonje vizite aty. Shqiptaret e krishtere me shumice femijve u qesin emra fetare nderkaq muslimanet kete nuk e bejne pasi qe emrat fetare muslimane i konsiderojne si primitive dhe atavik. Pastaj si te shojegohet fakti qe neper ato pak kisha katolike ne KOsove per meshen e Kershendellave 90 % te vizitoreve jane muslimane? A mos po don dikush ta genjeje veten se gjoja qenkemi popull aq tolerante dhe i respektojme fete e ete tjereve kur te gjithe e dijme se me te poshter se ne shqiptaret nuk ka ne fytyre te tokes?? Arsyeja pse muslimanet e vizitojne meshen e Kershendellave eshte se ne fshehtesine e shpirtrave te tyre kane deshire te jene katolike pasi qe kjo i afron me kulturen evropiane kah e cila ne te gjithe aspirojme dhe i largon nga kultura e Banglladeshit,Suda it,Pakistanit dhe Algjerise te cilat jane sinonime per antikulturen islamike. Kuptohet se nje pjese e vogel e arsyes qe shqiptaret muslimane kane deshire sekretivisht te jene te krishtere eshte edhe nacionaliste pasi qe dihet se muslimanizmi eshte imponuar me dhune shekullore dhe me qinda mija te internuar ne brigjet e It lise, por arsyeja kryesore eshte te kundershtia ekstreme kulturore midis kultures Islamike dhe kultures Evropiane kah cila ne te gjithe aspirojme.Mendimi im eshte se te gjithe ne "muslimanet" duhet te jemi te sinqerte me veteveten dhe te tjeret dhe te KOnvertojme ne fene Katolike, pasi qe d het mire se ajo ka qene feja e pare shqiptare qysh para ndarjes se shqiperise ne zonen katolike dhe ortodokse ne vijen e theodosit aty kah viti 730.

Muhamet Mujolli - 10/07/00 01:26:24
My Email:muha@yahoo.com

Comments:
Arturi nga malesia tha se feja e shqiptarit eshte shqiptaria.Kjo fatkeqesisht nuk eshte e vertete.Kombesia e shqiptarit eshte shqiptaria ndersa feja e shqiptareve eshte muslimanizmi pasi qe kete fe ne shkalle kombetare duke futur ne llogari te gjitha trojet etnike e perqafojne mbi 90 % te shqiptareve gje qe na fut ne rradhen e dy kombeve te vetme muslimane ne evrope se bashku me boshnjaket. Dhe kjo eshte keshtu perkunder faktit qe shqiptaret jane kombi i trete ne Evrope pas grekeve dhe romakeve qe e kane perqafuar kete fe gje qe deshmohet nga shenimet e Shen Palit mbi kishat e Durresit aty kah viti 50 i eres se re. Pra kjo eshte shume shekuj para gjermaneve anglezeve norvegjezeve dhe mbi tete shekuj para serbeve te cilet kete fe e kane pranuar 200 vite pasi qe jane vendosur ne ballkan aty kah viti 860 i eres se re kur kjo eshte bere nga princi Mutimir. Mos te harrohet edhe se etablimi i fese krishtere si fe shteterore ne perandorine Romake qe njekohesisht paraqet edhe krijimin e Vatikanit eshte bere nga perandori ilir Konstantini i Madh i lindur ne qytetin gjer me 1878 shqiptar ne Nish.

NIKOLL - 09/30/00 06:33:52
My Email:ALBANIANPLAYER@AOL.COM
Fisi: KELMENDI
Krahina: E MALSISE E MADHE

Comments:
FAQE SHUME E MIRE , ME SUKSESE E PAQ.........

Luani - 09/30/00 00:04:41
My Email:luan_99@usa.net
Fisi: Ker
Krahina: Ker

Comments:
I pėrshėndes tė gjithė qė e lexojnė kėtė faqe, por jo ata qė kan sjellje jo njerzore dhe pėrdorin komente qė nuk duhet pėrdorur kėtu

Gjin - 09/29/00 16:27:25
My URL:http://www.KanuniOnline.com
My Email:buall@hotmail.com
Fisi: Arbėn
Krahina: Juglindore
Viti i prodhimit: I mbarė

Comments:
Tė lyp ndjesė se pa tė pyetun kam vendos nji adresė ma tė thjeshtė pėr tė shkue tek faqet e Kanunit si dhe nji tjetėr pėr te faqja jote kryesore, pėrkatėsisht: http://www.KanuniOnline.com http://Votra.KanuniOnline.com

Artur - 09/28/00 16:06:47
Fisi: malesor
Krahina: Shkoder

Comments:
Te lutem fshije at qe kam shkruar per at legenin HAsanin se kam meja qu me email me fal qe e shava ne kete faqe.me falni shqipetar.

ARTUR - 09/21/00 16:06:53
Fisi: MALESOR
Krahina: SHKODER

Comments:
Ju uroj per kete faqe se kisha kohe pa lexue per Fishten dhe ju lutem shkruni me shum.faleminderit Dhe ty mor hasan mor klysh turku qe ke sha krishtin te qisha ropt e motrat e deknat vorr.Se me te taku kun plumibin goje ta fus.E ta qi nanen ma zi se ti kan qi turqit.Un skam kurrgja me myslimanet te tjeret mos u keqkuptoni.FEJA E SHQIPETARIT ESHTE SHQIPTARIA.

Antoni i Malcis - 09/20/00 09:37:30
My URL:http://baba Mvret me e shkrue
My Email:kuku.lype.lype@s“kam
Fisi: krasniqe
Krahina: Malsi-Dushkaje
Numri i kāmbės: 45 pa qarapa
Viti i prodhimit: adalet plak jam

Comments:
Eu Malsor eu.Valla qe 4 vjet jam tuj shetit neper ket bot virtuale e hala nuk pava njekshtu.hallall te kjoft,e ta ngat zoti me te mira.Eu ty drit te past shpirti sikur Gjergj Fishtes e Leke Dugagjinit.U mahita pak.Te uroj suksese.

alban shqiptari - 09/16/00 03:06:03
My URL:http://albania.8m.com
My Email:webmaster@albania.8m.com
Krahina: Iliri
Numri i kāmbės: me te amerikes 17
Viti i prodhimit: 30 B.C.

Comments:
Ta marre vesh tana bota mare se gjergj fishta s'ashte shqiptar. nuk di pse mu kujtuan keto vargje.... gjithsesi pune te mbare djema vajza qika

BEKIM - 09/15/00 06:19:51
My URL:http://dardania.com/members/trojani2000
My Email:Trojani@USA.NET
Fisi: Kelmend
Krahina: Rugov'
Numri i kāmbės: 41-2
Viti i prodhimit: 70

Comments:
Letoje pak faqen..., se lidhjen e kom t'vorfun Hala se paske krye Kanunin?! Kryeje. Ket' faqe e kam pa s'pari te Alashi n'offline, po m'doket si i paske ba do ndryshime? Ku jan koqet e dashit? Hajt shihma nji test faqe, veq sa per test nadres t'dhame ma nalt. Se qi do' Zoti me zgiat belesh ko' me t'shkrua ma shpesh. Ma von' nashta e publikoj edhe une nji sajt set si kom nis me e punue pak para bombardimeve t'kojshme si i shisha n'an'err n't'92-ten. E mun vakia e ki naj shkrim per me ta vendua te oxhaku a jo? T'fala kah malcia si se kom pa qe ni vjet Hajt, paq faqen e bardh tash se mshkoj lidhja! Ho tash...

BEKIM - 09/15/00 06:16:38
My Email:Trojani@USA.NET
Fisi: Kelmend
Krahina: Rugov'
Numri i kāmbės: 41-2
Viti i prodhimit: 70

Comments:
Letoje pak faqen..., se lidhjen e kom t'vorfun Hala se paske krye Kanunin?! Kryeje. Ket' faqe e kam pa s'pari te Alashi n'offline, po m'doket si i paske ba do ndryshime? Ku jan koqet e dashit? Hajt shihma nji test faqe, veq sa per test nadres t'dhame ma nalt. Se qi do' Zoti me zgiat belesh ko' me t'shkrua ma shpesh. Ma von' nashta e publikoj edhe une nji sajt set si kom nis me e punue pak para bombardimeve t'kojshme si i shisha n'an'err n't'92-ten. E mun vakia e ki naj shkrim per me ta vendua te oxhaku a jo? T'fala kah malcia si se kom pa qe ni vjet Hajt, paq faqen e bardh tash se mshkoj lidhja!

- 09/09/00 18:29:44

Comments:


kodra - 09/09/00 02:13:52
My Email:kodraetrimave@yahoo.ca
Fisi: i perzier
Krahina: ekodres se trimave
Numri i kāmbės: 45
Viti i prodhimit: nuk me kujtohet

Comments:
KOMENTI I IM DOTE JETE KESHTU MEGJITHSE NUK I SHFLETOVA TE GJITHA PO ME RA NE SY KU LEKE DUKAGJININ SE BASHKU ME ATE FISHTEN I KISHE BARAZU BARABAR ME KOQET E DASHIT TANI NUK PO MUND TE KUPTOJ TY SE NE CILEN TE TE KOMENTOJ NE ANEN POZITIVE APO NEGATIV VETEM SIDO QE TE JETE ESHTMENDIM I IMI PERSONAL QE KETA DY PERSONA MOS TE BIJEN NE TE NJEJTEN FAQE APO NE NJE RRETH TE PERBASHKET ME KOQET E DASHIT .E SA PER SPECIALITET E KOQEVE TE DASHIT JU BEFSHIN MIRE TE GJITHE ATYRE QE EHANE ATE SPECIALITET.NE FUND ERKOJ KONSIDERATE NGA LEXUESIT DHE JU PER NDONJE MOSMIRE KUPTIM...ME SHPRESE SE DO TE ME PERGJIGJESH DHE TE ME NDIHMOSH SE KU ESHTE DALLIMI??????????

Luan - 09/02/00 03:24:10
My Email:lgusija@hotmail.com
Numri i kāmbės: 43.24
Viti i prodhimit: 1878

Comments:
shume po tupit o Breste. Me pak fol e me shume puno nese te punohet. Behu pak (apo shume) me serioz se temen ti e ke zgjedhe dhe permbaju pra. Mos u hidhero. Tung

Zana - 08/28/00 18:49:39
My Email:zanade@hotmail.com
Fisi: Kelmend
Krahina: Malesia e Nokshiqit
Numri i kāmbės: 40
Viti i prodhimit: 1979

Comments:
Te lumte Shkumbin. Me vjen mire qe ende ka burra shqipetare e patriot si ju qe jeni e sidomos qe keni veprat e Fishtes se madh te cilin e konsideroj si profet te shqipetareve sepse jemi ngopur me me profetet e arbeve. Nuk kemi nevoje te adhurojme profete e huaj kur i kemi te tanet. Ju pershendete Zana nga Kanada.

akaēubaj's webmaster - 08/19/00 19:47:17
My URL:http://www.reocities.com/akacubaj
My Email:webmaster@akacubaj.zzn.com
Fisi: Gjomarkaj
Krahina: Shkoder
Numri i kāmbės: E kam me shkronja jo me numra
Viti i prodhimit: Duhet me pyte nanen e e baben, se e kam harru

Comments:
Hey se pari deshta me te pergezuar ty o krijues dhe drejtues i kesaj faqeje virtuale,per punen e vyeshme qe ke be dhe se dyti deshta me thane edhe pse gjuha e sotme letrare eshte e mbeshtetur ne gjuhen toske nuk dmth se gjuha shqipe eshte gjuha toske (sep e sic e dime te gjitha kongreset per perpilimin e gjuhes letrare se sotme shqipe jane bere ne kohen e komunizmit me pjesmarrje te gjere nga te ashtuquajturit intelektuale nga jugu i shqiperise)ma merr mendja se te gjithe jemi te vetdijshem se burimet krye ore dhe themelore se gjuhes se shkruar shqipe rrjedhin nga autore nga zona e veriut "ne dialekt gegerisht"pra me kete dua te them se te gjithe ata qe mesiper te kane kritikuar per perdorimin e gjuhes ne keto materiale flasin vetem te rrembyer nga ndjenjat emocionale dhe personale.Pastaj desha te them se kam verejtje per ata shume njerez qe po shenojne kete guestbook dhe po perdorin kete si forum duke shprehur ndjenjat e tyre politike ose duke bere reklama te web siteve te tyre...Turp tė keni! Kurse per ata qe thone shkruaj veprat ne anglisht deshta tu them se po ta kisha une kete guestbook do i fshija mesazhe te tilla te shkruara nga injorante dhe kopile . Hey ti webmaster i kesaj website... te lumte ;KEEP IT UP...........! PS:(nje gje e cila me ben kurioz dhe do kisha deshire me dite "nga cila treve ose qytet shqiptar" je ti qe ke krijuar kete faqe?)

- 08/13/00 11:07:34

Comments:
vllazėn e motra, qe ni chat-site tė mirė: www.123sat.com

Chun Gazepi - 07/29/00 20:10:18
My URL:http://NjiMarrziELasht
My Email:APo@Ta.KonaA
Fisi: DikuN'Mes (ToskoGeg)
Krahina: N'mes t'Shkupit
Numri i kāmbės: 43
Viti i prodhimit: 1975

Comments:
Ishte kon mir me pas elle nji pasqyr' tande. Jo vech me pas marrzina, por elle gjana t'mira. Si 1/4 Tosk, 3/4 Geg, t'lus qi mos ma shajsh anen e bab's, se i kam farefis e hidhnohen. Keq e bana qi e hupa udhen ksajde, po s'ka lidhje, t'kofshin qe k'to 10 m nuta se s'bohet.

pro... - 07/28/00 20:50:21
My URL:http://kombpafes'kashpetim.com//
My Email:sofrazh@lycos.com
Fisi: blanc
Numri i kāmbės: 37
Viti i prodhimit: 1976:)

Comments:
Une s'pajtohem as me Ty as me Naserin, Valton. Po si ashu?! Pse kufizoni kenaqesine edhe pse linguistike, te shkmbn-it, hm?:) I really enjoyed ... thank you! ... bile me keni larguar ca komplekese gego-gjuhesore qe kisha ... Pune te mbare dhe shendet! Peace :)

Valtoni - 07/24/00 15:03:36
My Email:valtons@yahoo.com

Comments:
Pajtohem me Naserin

Naseri - 07/22/00 14:03:32
My Email:naseri@t-online.de
Krahina: Preshevė

Comments:
Nuk ėshtė mirė qė ju shkruani gegėrisht. Italia i ka 2.000 dialekte por asnjėi marrė nuk i bie ndėrmend ta pėrbuzė gjuhėn e vetė. Pėr mua jeni tė mjerė dhe pėrēarės!

Axha - 07/20/00 00:05:35
My Email:l_grande@hotmail.com
Fisi: metollar
Krahina: gostivar
Numri i kāmbės: 42
Viti i prodhimit: 1976

Comments:
Eh! Eur kam qene une i rri, nuk ka pasur te tilla gjera. Tani qe jam plakur kan dal keto cfar ju thone PC!!! Ne kohet tona, ne keto lloj librash shkruhej me pene, e tani keshtu:)) Nejse, te mos behem i bezdisshem, me kaq e mbull. Axha!

Silent Majority - 07/17/00 08:18:08

Comments:
Edhe Ramushi si duket e bėri punėn mut

malsuer - 07/11/00 23:21:17
My Email:malsori@chefmail.de
Fisi: Demokratxhi
Krahina: Tutcanave
Numri i kāmbės: 40
Viti i prodhimit: ???

Comments:
Te lumte dhe pune te mbare o i nderuem.Te prifte e mbara dhe shendeti.Ms e ndal punen e nisun,Zoti te ndihmofte. Te gjithe te fala

dr.Hoxha - 07/09/00 09:26:51
My URL:http://kosova-lindore.homepage.com/
My Email:dr.hoxha@kosova.li

Comments:
Ju lumt or SHQIPTAR pėr kėtė faqe...

Silent Majority - 07/05/00 07:48:51

Comments:
1. Pse gazetat nuk shkruajnė se komandant "Murrizi" ėshtė vra shkaku i rreketit pėr njė kiosk tė keq afėr "Pejtonit", e jo dora serbe. 2. Pse gazetat nuk shkruajn se komandant "Drinin" e kanė vrarė shqiptarėt, e jo dora serbe. 3. Ku janė paret qė e mblodhi Bukoshi 10 vjet (kjo pyetje me qėllim mos tė mendoni se e pėrkrah LDK-nė) 4. Ku ngeli fytyra dhe nderi i Rugovės pas takimit me Sllobodanin, dhe 5. Si mundet pas tė gjitha kėtyre Ibra tė organizojė fushatėn e vet paraelektorale.

KosovaMail.com - 06/27/00 23:18:28
My URL:http://www.kosovamail.com/topsites/
My Email:info@kosovamail.com

Comments:


KosovaMail.com - Top 100, Top faqe shqiptare. Regjistroni edhe ju faqet e juaja!kika i xhihadit mas lybeniqit - 06/18/00 11:14:32
My URL:http://www.morr.org
My Email:valmirm@hotmail.com
Fisi: Seminoll i indiancave
Krahina: e kosovės edhe e metohijes
Numri i kāmbės: 1-.23x22:2:-+377
Viti i prodhimit: qa pa thu bre

Comments:
Hej a je katunar qa sdin me shkrujten shqajp po qfar guhe kjo e para lindjese se jezusit dy dite.Viq prajp majr e kishe ba qit sen.Ne mujsh me qit edhe humor me fishten mire ish kan. Baj(inglisht)

Valbona - 06/12/00 09:41:48
My Email:vuzuri@hotmail.com

Comments:
Pergezime per ket sit nga thellesia e zemnes. Valbona.

kari - 05/30/00 22:09:18
My URL:http://skam
My Email:pidhi@.de
Fisi: koqe
Krahina: botha
Numri i kāmbės: 01
Viti i prodhimit: 2000

Comments:
bbbbbrrraavo

C U L I - 05/27/00 18:53:33

Comments:


florent - 05/27/00 04:43:08
My URL:http://oda.cjb.net
My Email:pllumi69@hotmail.com
Fisi: muzikantagji
Krahina: e pamvarren
Numri i kāmbės: i mire
Viti i prodhimit: taze

Comments:
Rrnofte shoku jeme Bresta pike Zoti bereqet ustah qe na ke bo DO 'vende'mu mledhe qeshtu e me na hjeke ata t'keqtit

Viktor Noci - 05/23/00 22:03:28
My URL:http://nuk kam
My Email:V_noci@hotmail.com
Fisi: Malsor
Krahina: Malsi e Madhe
Numri i kāmbės: Ma madh se duhet
Viti i prodhimit: I vjeter fort

Comments:
Ne rradhe te pare kisha nje vrejtje per ata njerez qe shajne dhe fyejn pa te drejte,njerzit qe humin llogjiken,dhe nuk kane aftesi te argumentojne kundershtimet dhe vrejtjet qe kane shajne,u rrofte kultura dhe edukata familjare qe kane,uroj qe te mos kete shume ne rracen shqiptare nga ky dhom.Dhe tash po te falenderoj prej thedhesis te shpirtit per punen e mire qe ke ba,kam met ne faqen tate me ke mahnit me rrecitimet e Fishtes,nuk ka faqe ma te bukur ne interrnet,Te lumte, te lumte, te lumte. Shqiptart e vertet,menojne shkruajne dhe punojne si ti.Te uroj sukse ne pune e ne jete.Te lutem vazhdo punen e mire qe po ban. Me rrespekt Viktor Noci Boston

KosovaMail.com - 05/23/00 03:37:11
My URL:http://www.kosovamail.com
My Email:info@kosovamail.com

Comments:Peace in Kosova! KosovaMail.com Flash Animation! Copyright © 2000 www.KosovaMail.com
Download this in .exe Format: DOWNLOAD Peace in Kosova.exe
burim - 05/22/00 13:13:12
My URL:http://nuk kam
My Email:burrim@hotmail.com
Fisi: arab
Krahina: popullore e kines
Numri i kāmbės: 3x2+24x7
Viti i prodhimit: 13 para eres se re

Comments:
ju deshiroj suksese e veq perpara se gati e kena me hi ne evrop e besa perte evrope

sefa - 05/19/00 21:43:40
My Email:Elezis@yahoo.com
Fisi: Shqiptar
Krahina: Ne te Djatht
Numri i kāmbės: 125
Viti i prodhimit: 05.12.72

Comments:
Ju uroj Suksese ,Kjo faqe me ka pelqyer me se shumti,Vetem vazhdoni e kryne deri ne fund! Sefa

Lazarati - 05/19/00 06:04:42
My URL:http://www.reocities.com/lazarati
My Email:kanxha@hotmail.com
Fisi: bashalliu
Krahina: Laberi
Numri i kāmbės: me vjen turp ta them
Viti i prodhimit: kam 10 vjet qe kam mbushur 11

Comments:
te pergezoj per punen e mire dhe atdhetare duke nxjere Fishten ne kete faqe.Ne qofte se ke ende informacione reth Fishtes te lutem hidhi ne ket faqe. L A Z A R A T I

Tahir Veliqi - 05/16/00 03:51:39
My URL:http://www.tveliqi.4mg.com
My Email:bumbi@drenasi.zzn.com
Fisi: Shqiptarė
Krahina: Drenica
Numri i kāmbės: E kam harru.
Viti i prodhimit: 2001

Comments:
Ju pershendes!

Mikel - 05/15/00 02:02:43
My Email:mikelmitakri@aol.com
Fisi: Shqiptari
Krahina: Shkoder
Numri i kāmbės: Kambe burri
Viti i prodhimit: 2000

Comments:
I dashur miku i GJergj Fishtes dhe i kombit shqiptar! Kenoqem pa mase duke lexuar faqet VOTRA E BRESTES ZOTE TE NDIHMOFTE qe te bahen te plota.Mos u pengo duke lexuar shkrime te boshkepuntoreve te xhaxhit pra"LARG KJOFTIT" Ju uroj suksese. New-york U.S.A

Teks Villeri - 05/14/00 11:54:44
My Email:texwiller01@hotmail.com
Fisi: Navaho
Krahina: Kurila
Numri i kāmbės: King sajz
Viti i prodhimit: long ago

Comments:
Vallahi jom pak i zhgėnjyem prej Shipecave. Shum pak po lexojn dhe po komentojn kėt sajt!

Kolec - 05/08/00 12:15:07
My Email:gjoni@bluewin.ch
Fisi: i perziem
Numri i kāmbės: 43
Viti i prodhimit: 1975

Comments:
M`u bā qefi shum` qi dikush po merret me gjana serioze ne internet.Kam besim se shqyptart e Kosovs kan` me msue prej gabimeve t` shqyptarve t` Shqypnis` e kan`me i dhanun me dit` t`huejve se jena t` zot qi, me doket tona t`mund ecim drejt gjytetnimit europian , si na takon. Puna mar`, Koleci.

- 05/07/00 18:23:21

Comments:


Teks Villeri - 05/07/00 09:57:23
My Email:texwiller01@hotmail.com
Fisi: i Kurilės
Krahina: Prizren
Numri i kāmbės: King sajz
Viti i prodhimit: ...

Comments:
Pėr hajėr tė qoft Shingjergji. A ki qen najher nė Prizren pėr Shingjergj. Ēdo vjet aty mbahet "Karabashi".

- 05/03/00 09:24:07

Comments:


Teks Villeri - 05/02/00 09:49:38
My URL:http://Navaho.com
My Email:texwiller01@hotmail.com
Fisi: Kosova indigenious
Krahina: Prizren
Numri i kāmbės: mos vet
Viti i prodhimit: nė moshėn mė tė mirė

Comments:
Baci Brest, Qat llogon "Mos e hupni shpresėn qe ku janė koqet e dashit" e ke mar prej emnit tė LP tė grupit Sex Pistols "Never mind the bollocks, here is the sex pistols". A ja qėllova?

- 04/29/00 12:12:39
My Email:gazeta@eudoramail.com
Fisi: gazetarxhi
Krahina: e Llapit
Numri i kāmbės: 30
Viti i prodhimit: 1970

Comments:
Nėse mė shkruani nė kėtė e-mail-do tė jemi edhe mė konkret. Faqja qenka shumė e mirė.

Enver Bakiu - 04/28/00 01:18:16
My Email:Dinomkd@hotmail.com

Comments:
Jam i mahnitur nga mundi, vullneti dhe kreativiteti Juaj,do tė ishte mirė tė ketė mė tepė krijues si JU,urime dhe vetėm vazhdoni kėshtu!!! Pėrshėndetje nga Shkupi!!!

Labinot Ademi - 04/15/00 13:48:16
My URL:http://www.exppage.com/page/labinoti
My Email:labinoti@usa.net
Fisi: Berishė
Krahina: Shteti i Kosovės
Numri i kāmbės: 42
Viti i prodhimit: hahahhah

Comments:
Shum mire e paske pergadite kete faqe, por nese e perfundon kete faqe atehere do te jet edhe me e mire, nuk dua te e lexoj fjalen (tue punu)dua te e shoh punimin. Kemi nevoj te jemi te informuar per Librin ton te shejte "Kanuni i Lek Dukagjinit". Me mire eshte te e lexojm librin ton te shejt Kanunin, se me i lexuar librat e huja sic jan bibla dhe kurani. te lumte vetem vazhdo keshtu fat

Vjosa - 04/11/00 10:36:39

Comments:
Shumė faqe e mirė, eh veq edhe baca Lekė, rahmetlia t'kish qenė me pa qysh ka pėrparu dynjaja...

Olsi - 04/04/00 03:23:38
My Email:olsi@europe.com
Fisi: Myslymon
Krahina: Tiron
Numri i kāmbės: me i madh se llapa
Viti i prodhimit: 77 duket

Comments:
Ah ti je kallash mor Shkumbin Brestovci! Por ma jep pak imejllin pse po due me te pyet per dicka! Hajt pra, Kosova Republik, Shkumbin i Toplices

Florimi - 03/29/00 00:39:25
My Email:e sheh vet
Fisi: Kelmend
Krahina: Dugagjin
Numri i kāmbės: Ni pllamė e gjys
Viti i prodhimit: 1972

Comments:
Kerkova e shfletova, po faqe me te mir nuk takova. RESPEKT, kjo pėr mua ėshtė Faqja #1, tė cilėn do ta vizitoj rregullisht. P.s. Unė mendoj, se nuk ėshtė e nevojshme, qė nė librin e "musafirve" tė gjinden sharjet sllave, si p.sh. ...., ...., ...., ...., . (Kėto mund tė eliminohen). Sa pėr mendimin tim, ai qė pėrdor kėto sharje, tregon edukaten e prindėrve dhe nivelin e tijė tė ultė njerzor. Kritikat mund tė formulohen ndryshe.

Leka - 03/17/00 09:28:39
My Email:oroshi98@yahoo.com
Krahina: Italia
Numri i kāmbės: 44

Comments:
Te lumshin duart se pune te mire ke bere; Suksese ne jete dhe ne aktivitet e tua, rrofsh dhe vazhdo, Leka

harfa - 03/15/00 04:47:24
Fisi: fisi ka dale me nikin
Krahina: uups gabimisht
Numri i kāmbės: sa i sandalleve
Viti i prodhimit: para 81-shit pak

Comments:
paj mire krejt,edhe cicmici

- 03/07/00 19:34:42

Comments:
Hej Bresta jam Shpendi desha me te tregu dicka ,po mos te pertojsh paraqitu ne ket numer se eshte me rendesi 0699-109-25-697

DRAGOBIE - 03/07/00 02:14:57
My Email:d_oseku@yahoo.com
Fisi: Thaqi
Krahina: GJAKOVĖ
Numri i kāmbės: 39
Viti i prodhimit: Kush e ēan kokėn pėr kėtė gjė, aman?

Comments:
JU LUMTĖ qė keni nxjerrur nė pah shkrimtarėt mė tė mirė tė gjuhės shqipe. Fishta, Frashėri dhe tė tjerėt janė AJKA JONĖ qė ne fatkeqsisht ende nuk i kemi nuhatur mirė. Prandaj nuk ia dijmė vlerėn e tyre tė vėrtetė. Ata sė bashku janė diamantet dhe florir i gjuhės shqipe. Lavdatat janė tė vogla nė krahasim me punėn qė e keni bėrė. Pėrjetova njė krenari kombėtare dhe kėnaqėsi tė pandenjėrė mė parė gjatė leximit. Me lejoni t“ju dėshiroj suksese nė tė ardhmen dhe dua t“ju vėj nė dijeni se pres me padurim mbarimin e tėrė kėsaj pune qė vlenė mė shumė se gjithė floriri i grumbulluar nė njė fund tė kėsaj bote. Paēit fat!

Valton Saiti - 02/27/00 16:37:55
My URL:http:// Kurila Siti.com
My Email:valtons@yahoo.com
Fisi: Krasniqi
Krahina: Autonome e Prizrenit
Numri i kāmbės: 46
Viti i prodhimit: 1969

Comments:
Tungatjeta ty tė qoftė. Me tė drejt e hupa udhėn nė kėtė sajt. Nė vend se tė dali nė kafiē me shoqėrinė, po humbas koh kėtu. Bėj shaka. Mendoj se kėto faqet e tua kanė peshėn e vet tė cilėn me kalimin e kohės do tė bijnė nė sy. Sa i pėrket komenteve tė nd yshme nė lidhje me punėn tėnde, unė mendoj se kjo ėshtė njėra prej tė arriturave tė demokracisė, sa i pėrket "gjuhės sė pėrdorur", unė mendoj se ajo "begaton" thesarin tonė gjuhėsor dhe kulturor kulturor. But, however, tė jem i sinqert, unė jam kundėrshta i foljeve regjionale, pėr shkak se ato paraqesin rrezik real unitetit gjuhėsor e mė vonė edhe atij etnik. Pėr kėtė herė kaq e pata. Mirėmbetshit. P.S. -Edhe unė jam koshient se kam gabime letrare, gramatikore, etj.

Faton Berisha - 02/25/00 13:46:12
My URL:http://www.reocities.com/fmberisha
My Email:fmberisha@yahoo.com

Comments:
E vizitova votrėn (site-in) tėnde. Jam me pėrshtypje tė thella (d.m.th. i impresionuar) pėr pėrmbajtjen, por jo edhe pėr dialektin. Megjithatė mė tepėr e vlen qė gjuha tė shkruhet ndryshe nga se si flitet, sesa qė nesėr tė kemi mė tepėr gjuhė (qė dikur ki hin qenė shqipe) se qė kemi gishtėrinjė. Pas shkrimit (d.m.th. P.S.): Lajmėrohu! Email-in ta kam lėnė (por jo edhe fisin, krahinėn, numrin e kėmbės dhe vitin e prodhimit). Pėrshėndetje, Fatoni.

Jomshaq Hajni - 02/13/00 14:55:51
My URL:http://www.tradhetaretekombit.htm
My Email:deshiraime@hotmail.com
Fisi: i hajnava
Krahina: Hajnavia
Numri i kāmbės: trtr
Viti i prodhimit: 600 vjet para Krishtit

Comments:
Aharazolla Krishti me ju A jeni bre hajna, se vete ne jemi te tille edhe Kryetaret Hajna i kena. Kqyre Rugova Pisin shokun e Millosheit, e Baujar Hajnin, si dhe Hashim Hajdukin, jane mbushe pare. E kane rjepe popullin budalle. Por ndashte se pej hhajnave i kane marre. Jane rrase pare, sa e kane siguru financiarisht edhe brezin e tyre te 7 te qe do te vjen ne shekullin 22. Hashimi nuk ju qonte paret Ushtareve te UCK-se por ia dergonte vellaut vet, Ganiut. Bujar Koqja, u mbush me pare he ate none.. te hajnit ja ... Po ti8 Breste a je edhe ti nje hajn. poo se nuk ke drjte me publiku vepra te3 huaja ne Internet. Pra edhe ty ka me tu kajte. Milet i felliqt ishin kane keta hajnat Rrnofshi Vdekje Fatos Nane Hajnit, Ibrahim Rugove Tradhetar Hajnit, Bukosh Qen Hajnit, dhe Hashim Hajnit me Familje hajnishte. Gezur Shen Valentinin se edhe ai ka qene nje hajn.

Lond Tara - 02/11/00 14:42:20
My Email:lond3@yahoo.com
Fisi: Ballkanas
Krahina: Ballkan
Numri i kāmbės: 49
Viti i prodhimit: Kepucte i kam ble qe 3 vjet , e vp?

Comments:
Hallal te kofte se burre dai ishe qillu. Zoti te bekofte

Jeta - 02/07/00 18:58:01
My Email:jeta97hotmail.com
Fisi: i vjeter
Krahina: Enhalonit
Numri i kāmbės: 37
Viti i prodhimit: tamam

Comments:
Tung, Brest...e/o A po do me t'shkrujt ne gegnisht, n'gjuhen tonde zyrtare?! apo n'kete tjetren?! Faqja jote, asht shume interesante, ashtu si ti, dhe ta lodh pak trunin, sidomos kur je n'pune si tash une... Edhe kjo ngjyra e kuqe, po t'i lodh pak syte,( a mos je prej Gjakove ) Tung Bresto, e shkruej nojher...

- 02/07/00 01:50:41

Comments:


HASAN - 02/05/00 23:23:19
My URL:http://www.mosmaqikarinmo.com/pictures
My Email:karijem@yahoo.com
Fisi: Nė tokč e jo nč Jupiter!
Krahina: Hčnčs
Numri i kāmbės: 55 shumč e vogčl a po!?
Viti i prodhimit: 1812

Comments:
More njeri ma qifsh karin mos shkruaj per krishtin aty.Se a e din qi ta qi nonen tonde atje ku e ke a e din mor kupuk.ne kete web-site a mos me shkru nuk kishe dit nuk po te vjen turp pak bre gomar. A po degjon ēka po te shkruaj ki me ma kthy pėrgjigjen ne e-mailin tim.U KRY TASH DO TA PRES PERGJIGJEN TONDE........

ARSIM CANOLLI - 02/05/00 03:58:48
My Email:ARDIARS@YAHOO.COM
Fisi: KRASNIQ
Krahina: PA KRAHINE
Numri i kāmbės: S'DI SA M'DHET!
Viti i prodhimit: I KTYNEHERIT !

Comments:
SHUME PUNE E MIRE DHE MJAFT E QELLUAR ! ME VJEN MIRE QE FISHTA PO MUND TE LEXOHET EDHE SOT E KESAJ DITE ! PAQ PUNE TE MBARE !

Shqiptari - 02/04/00 11:13:44
My Email:labomba10@hotmail.com
Fisi: ilirjan
Krahina: Diber

Comments:
Tesha vetem te them se eshte gabim te permbahet kanuni ne kohen e sotme. Ne fakt kanunit i ka dale efektiviteti per sigurimin e popullsise shqiptare. Kanuni eshte si nje parazit gjakpires, sepse sikur te gjithe e dim, se me qindra shqiptare vriten njeri m tjetrin per shkak te ketyj ligji te ster vjetruar, qe vetem sjell dame shqiptaris. Serbet dhe Greket e shikojne Kanunin si nje mjet njaft favorisues per perbushjen e planeve te tyre sadiste dhe armiqsore per popullin shqiptar. Perderisa kanuni i sherben erbeve ateher pse ta lavderojme ate. Ai qe e lavderon kanunin eshte ne fakt tradhtar. Boll kan vdekur Shqiptaret, dhe ka ardhur koha qe te rimekembemi e te bashkohemi, ashtu qe nje dite te behemi sa me te forte. Ashtuqe armiqte tane kombetar te mos guxojn te na masakrojne. Gjithashtu revanshi shqiptar duhet realizuar! Amin.

bujar - 02/02/00 23:36:39
My URL:http://kosova.nu
My Email:bujar60@hotmail.com
Fisi: ilire
Krahina: kanada
Numri i kāmbės: 39
Viti i prodhimit: 1998

Comments:
kosova republike

kar livadhi - 01/31/00 09:46:05
My URL:http://shko .gjeje.com
My Email:kari2yahoo.com
Fisi: kari pidhi
Krahina: leshi
Numri i kāmbės: 666
Viti i prodhimit: 1900

Comments:
faqe e mire po KOCET E DASHI I HONGESH O PEDER

Sylo - 01/28/00 18:12:54
My URL:http://home.sol.no/~sylo/
My Email:sylo@online.no
Fisi: Tash duhet mi harru fiset e marifetet e tilla !
Krahina: Buskerud ne Norvegji, kurse ne Kosove, Peja
Numri i kāmbės: ne mes te 43 dhe 44
Viti i prodhimit: model 73

Comments:
Me pelqen sensi yt per humor alla-tyrqe !

E.Lelo - 01/25/00 11:50:10
Krahina: Durres

Comments:
A t“lumt! Ma ke ba qejfin me kte faqe! Vecse shkruej ma tej se un e lexoj me nge! Asht nga ma t`mirat megjithsej. Edhe ty t“uroj gjith t“mirat

Nji shoq - 01/08/00 01:10:38
My Email:Njishoq@yahoo.com

Comments:
Votra shum e kojshme. Po... shume pune te nisme, pak te bitisme. Shoqni e dashamire qi ke, me ba me mujte me kqyre me i tubue me u mundue me i binde me marre me i shpernda me i shtype me ty bashke materialet per t'i perfundue ma shpejt, na, mysafiret e vo res tande kishim me ta dite per ndere.

albert - 01/06/00 12:45:04
My Email:gubetini@online.no
Fisi: gash
Krahina: provinc
Numri i kāmbės: se kam vet
Viti i prodhimit: 81

Comments:
Qe dola pak,kur i pash koqet e dashit-thash hajt ti kallzoj keti kali t'mijat.por pėr me i pa koqet e mija,hyp n'EIFFEL Tower dhe rriti sytė ;)

- 01/05/00 20:42:25
Fisi: Kabash
Krahina: Puke
Numri i kāmbės: 40
Viti i prodhimit: 1969

Comments:
Jam mrekulluar. Me duket se kam zbuluar nje thesar. Te degjoja zerin e Fishtes ishte dicka e befasishme. Me pelqeu jashte mase puna qe ke bere. Uroj qe materialet e sjella prej teje te lexohen nga sa me shume shqiptare, mbase edhe ti, apo te tjere duhet t gjejne te gjitha rruget e mundshme te komunikimit. Me erdhi mire qe pashe ne keto faqe edhe nje kultivim te gegerishtes, te cilen neve ne Shqiperi na e zhduku raca greko-vllehe, aq sa breza te tere nuk jane ne gjendje te lexojne perlat e letersise shqipt re. Disa nga keto materiale une i mora dhe do te mundohem t'i botoj ne nje gazete shqiptare prestigjoze ketu ne Amerike. Te lumte per sa ke bere. Por kur te arrish qe t'i plotesosh te gjitha punimet, duhet te besosh se ke rindertuar nje monument ne ndergj gjen tone kombetare. Nuk po e jap emrin, pasi e shoh se jo te gjithe kane te njejtin perjetim me mua.

coca - 01/05/00 16:32:08
Fisi: thaqi
Krahina: hasi
Numri i kāmbės: 30 e fjuuuu
Viti i prodhimit: 60 ettttttttttetttttttt

Comments:
Breste veq vazhdo

- 01/05/00 16:27:08

Comments:


Glauk - 12/02/99 14:36:51
My URL:http://edhe ksaj i vjen reni
My Email:glaukspahiu@yahoo.com
Fisi: le tash mos t'hina ma fell se dal naj far Princi i ILIRISĖ
Krahina: Londė
Numri i kāmbės: 40-41
Viti i prodhimit: '83-esh

Comments:
Arsyeja qe po e shkruj kete koment eshte kjo: "Ju kisha lut grupit "ODA" qe qat album qe ju ka mbet n'Fyt kqyrni n'mujshit me qit n'shitje ma shpejt se besoni s'po m'pritet se na kalli gurbeti he...... e edhe nja 2 veta prej grupes t'juj kane qene ktu n'Londer e jon djeg.(Po mendoj n'gurbet) e ndosht ma besoni edhe mu qe po djegna si ju ktu. Ka edhe kang tjera ktu po Gazmend Rama a ngohet pash Zotin le bre allahile se na myten qita magjupt e Kosoves kur po ua ndi zanin kur po shkoj te naj shok po du me ja kall shpin me naft po po njehi deri n'10-te e po ftofna mandej" Ju falemderit te gjithve qe e lexoni kete dhe Pershendes kudo qe jeni-"edhe qita mos t'harroj me ju vete " a doni more ju shiptare najhere mu kthy te Shpija se nana po ju pret. A sjeni ngi pare a.... o shiptarn n'bunar me pare shtine se uk ngihet kur. TUNG" CIAO

Avni - 11/18/99 09:57:19
My Email:e117434@metu.edu.tr
Fisi: Berisha
Numri i kāmbės: 47
Viti i prodhimit: 1980

Comments:
No coment! wonderful! (Apo mos t'foli me kit guhe t'poshtėr se s'asht me e mir se e jonja) Vazhdo kshtu!

salajdin - 11/17/99 20:53:24
My URL:http://sammym.friendpages.com
My Email:salajdin@journalist.com
Fisi: merlaskaj
Krahina: tetoves
Numri i kāmbės: 42
Viti i prodhimit: 2003

Comments:
Faqja juj me pelqen shume. Me vjen mire qe dikush e ka fut Kanunin ne internet, kete kushtetute te dekes, sic e ka quejtun ni shkrimtar.

Ardiani - 11/14/99 21:05:12
My URL:http://Hala jom tue punu
My Email:Agashi@gborocollege.edu
Fisi: Gashian de!
Krahina: E LLapushes
Numri i kāmbės: Valla sa t'mathnat e mia...
Viti i prodhimit: Motori-74, Goborrja- doket diku kah te 90-tat (e re aaa?)

Comments:
Une bre vlla muj me t'kallxu se jom rritun naper ODA, edhe n'koft se s'marr vesh ma shume, muj me ditun se qeky liber i joti ka ransi t'madhe, po aq sa ka edhe kultura dhe populli shqiptar (QOFT I BEKUM PER JET), edhe nese mujna me nejt n'kontakt noshta m j me t'nimu me naj mesele se di shum valla. P.S. Desha te te uroj suksese ne pune te cilen e ke nisur dhe munde te theme se me ka pelqyer pa mase.Do te doja qe sa me shpejt ta perfundosh Kanunin-ka rendesi te madhe. Pershendetje te gjitheve qe kontribojne por edhe atyre qe vetem lexojn ne kete liber te "Shenjt" Ardiani

Teuta Selimi - 11/13/99 05:07:46
My URL:http://www.escape.com/~tuti
My Email:tuti@escape.com
Fisi: tybe se di!
Krahina: Prishtina
Numri i kāmbės: 38
Viti i prodhimit: 1976

Comments:
Te lumshin duart!...E paske bo per marak....Sukses......Te pershendet Tutulija!

Fisnik Pirdeni - 11/10/99 20:44:58
My Email:Fifapi@aol.com
Fisi: Pirdeni
Krahina: Tirane
Numri i kāmbės: 41
Viti i prodhimit: 1979

Comments:
Ju lumte, ju lumte, ju lumte, dokumenti me i vlefshem shqiptar qe kam gjetur ne internet deri tani eshte Kanuni i Leke Dukagjinit. Me origjine jam nga Berdenet e Dibres se madhe. Dhe humori eshte shume i mire. Kam kerkuar pafund te gjeja nje kopje nga kan ni i Leke Dukagjinit, po as malsoret e Shkodres qe kam ketu nuk me behjne dot gje. Ju lutem mbarojeni sa me shpejt ne teresi se mezi po pres.

Dritan Spahia - 11/09/99 07:27:10
My URL:http://www.reocities.com/dspahia
My Email:dspahia@hotmail.com
Fisi: Spahijave
Krahina: Durres
Numri i kāmbės: 44
Viti i prodhimit: 1977

Comments:
Faqja e Fishtes eshte e mrekullueshme.Perpjekja qe ke bere eshte e jashtezakonshme.Vazhdo keshtu.

Ferik - 11/03/99 20:40:58
My URL:http://www.fera.friendpages.com
My Email:FerikFerizaj@galore.com
Fisi: Krasniq
Krahina: Rrafshi i Dugagjinit
Numri i kāmbės: 10-she
Viti i prodhimit: 1979

Comments:
You doing a god job.

Ferik - 11/03/99 20:40:39
My URL:http://www.fera.friendpages.com
My Email:FerikFerizaj@galore.com
Fisi: Krasniq
Krahina: Rrafshi i Dugagjinit
Numri i kāmbės: 10-she
Viti i prodhimit: 1979

Comments:
You doing a god job.

Blerand - 10/07/99 04:10:44
My Email:bleki15@hotmail.com
Fisi: korabi
Krahina: shupenz
Numri i kāmbės: te mesme me pak
Viti i prodhimit: ashtu e pime edhe une edhe shoku xhemal

Comments:
Te lumte skom pa asnji faqe ma te bukur vetem ato punet qe i ke fillou mod i len per ximse te fala pi Dibre

Bleri - 10/07/99 03:59:08
My Email:bleki15@hotmail.com
Fisi: ndonjehere tjeter
Krahina: malsia e dibres
Numri i kāmbės: te meseme me pak
Viti i prodhimit: ashtu e pime edhe une edhe shoku xhemal

Comments:
shume mejre te lumte vec ato vendet qe je duke i punu mos iharo por plotsoi SKAM PA GJO MA TE BUKUR

Takatrushja - 09/09/99 04:50:04
My URL:http://Qa asht more ky sen
My Email:E kam harru vallahi
Fisi: Shiptare e qa mendove
Krahina: S“po di goja cka me t“kallxu
Numri i kāmbės: hehehehhe, si vajzat mė
Viti i prodhimit: 09.09.1999

Comments:
Po jav kallxoj dy vica, qė mi ka kallxu djali i mixhės Sela. Ish kanė ni Amerikan ,ni rus dhe ni shiptarė i shipnisė.Kta tė tre duke e shetitur botėn, kishin thanė hajt kush din se ku jena?. Ky amerikani kish thanė , stop we are in Amerika. Kėta e kishin pyt , ku pe din ti?, ai kishte thėne se a nuk po i shifni ndė tesat 70 katėshe a?, nejse tu ecė ky rusi kish thanė - e tash jena nė Rusi, kta e kishin pytė ku pe din?, ai ja kishte kthye,-po a nuk e shifni se sa ftohtė ėshtė kėtu.E kėshtu me rrallė ka ardhė rendi i shqipėtarit , ai e ka hapė dritaren e automobilit d ee ka qit dorė jashtė e tha stop se tash jena nė shqipėri, kėta kur e kan pyt se ku po e din? , ai u pėrgjigj duke thėne se - ma vjellėn orėn....

Dardan Gashi - 09/08/99 14:29:30

Comments:
Shoq! Kto pun't e numrit t'kambes e kto tjerat ti kom pas kallxue i her tjeter, po thash veq t'dveti cka t'paska hyp n' shpine qaj i fisit t' Kostallarve hej. Pashe Kuranin ktheja naj sevap se ish idhnue keq me hesap. Nashta e ka far zori.

Syzeza - 09/08/99 04:40:24
My URL:http://nuk di gjo
My Email:esen@gnwmail.com
Fisi: Qy qy, a edhe hajgare a?
Krahina: qanej dikah...
Numri i kāmbės: heheh valla rrafsh 38
Viti i prodhimit: Vjeshta, shtator

Comments:
Faqe shum interesante vallahi,veq vazhdo kėshtu se mirė i ke punėt. Jeni tė mirėseardhur tė gjith nė Prizren.Eja nė Prizren shife bukurinė!!!!!!!!!!!!!! Ju pėrshėndet njė Prizrenase

Bekim Lumi - 07/05/99 19:05:35
Fisi: Zog shqiptari
Krahina: Lum i Thatė i kanė pas thānė
Numri i kāmbės: T“kallxoj herėn tjetėr
Viti i prodhimit: T“thashė, de, t“kallxoj herėn tjetėr

Comments:
Isha tue shkue pėr... nuk e di as vetė se ku, po e hupa udhėn ksajde e m“zuni nata. Shko, m“thanė, e trokit n“filan shpie se aty āsht “i plak “iqind vjeē i moēėm edhe ai ta kallxon udhėn. Shkova edhe i rashė derės. Duelėn robt“ e asaj shpie edhe“, simbas kanunit, m“shtinė mrena n“odė. Shka me pa, mrena n“odė ish i burrė i vjetėr, sall lkurė e asht, ratė, jo ēuet, se e kish zānė dergja, sall lkurė e asht. I kallxova qysh e tek e kam hallin, se isha nisė pėr... nuk e di as vetė se ku e se m“thanė qi ai din me m“drejtue n“udhė t“Zotit. "Jam i moēėm, i kam njiqind vjet", ma priti plaku me “i zā tė mekun, "e, qe besa, nuk di me t“kallxue. Po ti zdirgju i konak ma poshtė, se aty asht “i vlla i emi njiqind vjet ma i moēėm se unė, edhe ai t“drejton pėr ku je nisė". Nejse, bāna shka bāna edhe, mbasi u fala me plakun “iqind vjeē, u zdorgja, qysh m“tha, ķ konak ma poshtė. I rashė derės e mbas pak te pragu duel “i plak. Edhe ai asht e lkurė, po diqysh rrike n“kambė. Simbas zakonit t“parėve, m“luti me hy mrenė, po i thas ė se nuk jam ngeshėm, se jam nisė pėr... nuk e di as vetė se ku e se, m“thanė, qi ti din me m“drejtue n“udhė t“Zotit. "Jam i moēėm, dyqind vjeē, gati qorrue sysh edhe drue qi t“kallxoj keq", ma priti plaku, "po ti, mos prito e zdirgju edhe “i konak ma poshtė, se aty āsht “i vlla i emi njiqind vjet ma i moēėm se unė edhe ai t“kallxon se pėr ku je nisė". Bāna shka bāna edhe u zdorgja “i konak ma poshtė. I rashė derės simbas zakonit e, mbas pak, duelėn robt“ e shpisė. M“lutėm me hy mrenė, po u thashė qi nuk jam ngeshėm, se jam nisė pėr... as vetė nuk e di se ku e se deshta me u pa me plakun pėr me m“drejtu n“udhė t“Zotit. "Po ti, hajde “i herė mrena, he burrė“, m“thanė ata, „se plaku tash vjen edhe t“drejton pėr ku je nisė“. N“fjalė e sipėr, qe tuk erdh plaku maje ati. Zhdrypi si “i djalė njizet vjeē, e lidhi kalin e u fal me mue. Nuk m“la me e zgatė hiē ma shumė, po m“prini pėr n“odė t“burrave. „Sonte je mik shpie“, ma preu shkurt, „e nesėr, ditė e re nafakė e re, t“drejtoj ėr ku je nisė“. Deshta s“deshta, atė natė mbeta aty. Bāmė muhabet deri vonė. Dikur na shtruen darkė. Mbas darket, po i thotė plaku plakės: „Oj grue, bjerna “i bostan“. Plaka shkoi, mue bostanin e me tź hyni n“odė. E pa plaku bostanin edhe po i thotė t“shoqes: „Bjere “i tjetėr, se ky koka i papjekun“. Nuk bāni lazėm me i thanė dy herė e plaka duel, e vrik e vrik, e pruni bostanin tjetėr. Hala pa e marrė nė dorė, plaku po i thotė t“shoqes: „Ktheje edhe ktā, se tuk āsht i papjekun“. Duel prapė jashtė plaka e herėn e tretė e pruni “i bostan tjetėr. „Eh, qiky tuk āsht i mirė“, foli plaku edhe i ra brisk e e ēau bostanin. Nejse, hāngrėm sa hāngrėm, bāmė muhabet deri vonė e dikur ramė me fjetė. Nesret u ēuem e, para se me me u nisė pėr... nuk e di as vetė se pėr ku isha nisė, i fola plakut: „Allahile, plak, a bān me m“kallxue dishka“? „Fol“, tha plaku. „Tre vllazni koki. I pari “iqind vjeē, veē asht e lkurė e n“sahat t“dekės. I dyti dyqind, edhe ai zabun, asht e lkurė e menxi n“kambė po rrike. E ti treqind vjeē edhe maje kali t“gjeta. Qysh bāhet kjo?“ „Mbramė e hāngrėm bashkė nji bostan“, ma ktheu plaku. „Nuk kishim tjetėr, veē qata. Herėn e parė, ajo fisnikja eme e pruni bostanin hiē pa fshi, qashtu qysh e patėm marrė prej are. I thashė ktheje e bjere “i bostan tjetėr. Ajo nuk bāni zā, po shkoi, e fsh u bostanin me “i rubė e prapė na e pruni. Unė prapė i thashė ktheje, se tuk āsht i papjekun. Ajo, nuk lėshoi zā, e muer bostanin, e lau mirė e mirė me ujė, e teri me rubė edhe na e pruni. Atėherė unė i rashė thikė bostanit edhe e ēava. Me pasė kenė e paro , ajo fisnikja eme m“kish koritė, tue m“thanė para teje se nuk kemi tjetėr. Po nuk janė kėshtu tė tana gratė. Ajo e vllaut ma t“vogėl asht shumė e shtirė, ymrin hāngėr ia ka e ai, edhepse ma i ri, pėr qata a ardhė n“atė deregje. Hiē ma e urtė nuk āsht as rueja e vllaut tė dytė e edhe ai gat“ nuk e ka. Qe, pra, pse unė treqind vjet edhe ma i mbajtun e ma i ri se ata“. Krejt s“mbrami, para se me u pėrshndet me mue, plaku foli e tha: „E tash po ta tfilloj udhėn. Hec drejt e mos e lėsho hiē udhėn. “I vrap pele teposhtė e ki me mbėrri drejt e n“Votėr t“Brestės. Aty ndalu e pusho, merr frymė fellė, pije “i bardak ujė e tevona... ungju e ndigloje gluhėn e Fishtės“. * * * * * P.S.Falė me shndet fisit e gjithė atyne qi e hupin udhėn ksajde.

- 07/02/99 11:37:20

Comments:


- 07/01/99 04:42:34

Comments:


nexha - 04/27/99 05:22:42
My URL:http://...heheheh s`kom
My Email:nexha@yahoo.com
Fisi: ahahhh-e bardh si bora
Krahina: pij maida valeve
Numri i kāmbės: sa shuplaka e dores
Viti i prodhimit: ufaaa,ma mir mos um vet

Comments:
Mu tek gjyshja qka po thojn kta amerikant-thash oj gjyshe lem rahat se m`plasi kryt,o qka po thojn,o qka...edhe ia perplasa qaty llakin me i ly thojt se e dita qe e mashroj pak sa me me lan rahat me ta shkru nji coment edhe ty se mplase:o ckrujma,o ckrujm ..SHOQJA E KL. nexha

RICKI - 04/26/99 12:10:45
My Email:RIKI80@HOTMAIL.COM
Fisi: SOP
Krahina: GJILANI

Comments:
MIRĖ NUK KAM ASGJĖ KUNDER VEĒ VAZHDO. TĖ PESHENDET RIDVANI

Agron Berisha - 03/15/99 16:25:34
My Email:Gunnalb@aol.com
Fisi: Berishė
Krahina: Gollak
Numri i kāmbės: 49
Viti i prodhimit: 1980

Comments:
Bombe faqe, veq vazhdo...

Xhavit - 03/09/99 09:41:47
My URL:http://home.bip.net/shek/faqja/faqjaime.htm
My Email:shek@mail.bip.net
Fisi: Shalė
Krahina: Deqan
Numri i kāmbės: 42
Viti i prodhimit: 1975

Comments:
Tungjatjeta....desha vetėm tė pershendes per njė faqe tė mrekullushme qė e ke bėrė....tė fala nga Xhavit Neziraj me banim nė Suedi...

ilir - 02/16/99 20:44:36
My Email:treljaku@brutele.be
Fisi: blakaj
Krahina: istog
Numri i kāmbės: 45
Viti i prodhimit: sivjet

Comments:


Valon Sopaj - 02/03/99 17:43:04
My Email:eni_val@hotmail.com
Fisi: DARDAN
Krahina: diku atje
Numri i kāmbės: 45 1/2
Viti i prodhimit: 1980

Comments:
Hej Brestė faqen e ki bo super. Poashtu edhe ato t'ODES. Veq pėrpara o shoq. Selam!!!

BLERIM ma thonė - 01/16/99 09:25:12
My URL:http://-tu u kujtu jam
My Email:blerim.canaj@kfunigraz.ac.at
Fisi: edhe une jam tuj hallakat sikur ti SE se s po muj me i ra n fije, apo do t“pres deri sa ta zbulojsh ti naj fis t“ri per vete, e t garantoj se ed e une do ti mbshtetem atij
Krahina: Karadak
Numri i kāmbės: besa une shoq heci me apanga postoqije e ato shkojn qysh ta ban kama e jo qysh ta cakton fabrika
Viti i prodhimit: u kan para bajramit dikun, e tashti kam ba shum vjet

Comments:
Shoq: Ajo cka me se shumti me pelqen ketu dhe per cka me se shumti ia kam lakmi ketij konakut tend eshte se ketu flitet gjuha e cila te kenaq kur e degjon e edhe me shume te kenaq kur e lexon. E per te tjerat te mos flasim, ngase do te na duheshin nja 50 aqe per koment. Vepra e Fishtes, po a nuk eshte kenaqesi vetem te kesh para vetes nje veper te tille, e paramendoje edhe kur ke shansin te lexosh ate ne nje web-faqe,pastaj Kanuni, po edhe kjo sa flet per jeten e vetorganizuar shqiptare...Te lumt shoq, nu jam dikush qe ka kompetenca per pergezime por megjithate...te pergezoj (edhe pse nuk t bahet kabull) (Edhe m fal se jam knaq tu vjedh do sene prej teje veq mos e ban t madhe, po nejse masi edhe ti kishe pas vjedhe boll = hajnķ me hajnķ) ME T MIRA

A.Kostallari(oj rome) - 01/10/99 17:06:47
My URL:http://e ema e Lubes
My Email:hajt nmujsh me ja qillu
Fisi: japod
Krahina: puglia
Numri i kāmbės: kqyri punt tuja
Viti i prodhimit: ec rome kqyri punt tuja

Comments:
E ke dhjere fare!Nje horr si ti ende s'paskam pare.Ti ore lapangjoz do te na cenosh FGJSSH-ne.Muti i Ali-Gjynit.Po te ishte ende i gjalle Xhaxhi s'do te mund ti ikje kurre Burrelit e qebesa edhe per Spaq dukesh se qenke goxha i pjekur.Pupupu sa budalla qe qenke.Po per delenxhi shokun se paske.S'para me dukesh se i ke te gjitha derrasat ne vend.C'na bere ore c'na bere,ore baraba.Hossanna te qofte.Me te vertete e ke dhjere.Na ke qelbur fare.Nga mynxyra jote bie era ne kater anet e horizontit memedhetar.Ne fu d dua te te them edhe ca gjera qe i asocioj me ty:pizeveng, batakci, delenxhi, lafarag, horr, lahper, dejuz, kodosh, qafir, dallkauk, kopuk, noksan, ahmak, tralala, takllagjyn, talabyl, clochard, penner, myzevir, elteme, lapangjoz, lango, papak, bubaq, n rd, pulaxhi, xheparosh, haj i snickersave ne vetesherbim,azilant,duldung,shymtyr,qerrata dhe ocourse budalla.Kam ende por spara kam kohe tani,per me teper shohim e bejme,por faqen tende te qelbur do ta vizitoj perseri se s'ben.

A.Kostallari(oj rome) - 01/10/99 17:02:48
My URL:http://e ema e Lubes
My Email:hajt nmujsh me ja qillu
Fisi: japod
Krahina: puglia
Numri i kāmbės: kqyri punt tuja
Viti i prodhimit: ec rome kqyri punt tuja

Comments:
E ke dhjere fare!Nje horr si ti ende s'paskam pare.Ti ore lapangjoz do te na cenosh FGJSSH-ne.Muti i Ali-Gjynit.Po te ishte ende i gjalle Xhaxhi s'do te mund ti ikje kurre Burrelit e qebesa edhe per Spaq dukesh se qenke goxha i pjekur.Pupupu sa budalla qe qenke.Po per delenxhi shokun se paske.S'para me dukesh se i ke te gjitha derrasat ne vend.C'na bere ore c'na bere,ore baraba.Hossanna te qofte.Me te vertete e ke dhjere.Na ke qelbur fare.Nga mynxyra jote bie era ne kater anet e horizontit memedhetar.Ne fu d dua te te them edhe ca gjera qe i asocioj me ty:pizeveng, batakci, delenxhi, lafarag, horr, lahper, dejuz, kodosh, qafir, dallkauk, kopuk, noksan, ahmak, tralala, takllagjyn, talabyl, clochard, penner, myzevir, elteme, lapangjoz, lango, papak, bubaq, ne d, pulaxhi, xheparosh, haj i snickersave ne vetesherbim,azilant,duldung,shymtyr,qerrata dhe ocourse budalla.Kam ende por spara kam kohe tani,per me teper shohim e bejme,por faqen tende te qelbur do ta vizitoj perseri se s'ben.

Samir Hajdari - 12/15/98 01:15:30
My Email:samir.hajdari@malmo.mail.telia.com
Fisi: Lure (dega e xhakut pi Ēajle)
Krahina: Krahina e Vardarit
Numri i kāmbės: Nuk ditohet, se osht shoum i modh ene pėr mare

Comments:
O meik i gjuhės, t'folmeve, kanounit e xhonave qera t'houpta! Bon ēi nuk e din, ama tej ije tu bo ni poun t'meir pėr t'i romantizou, sentimentalizou ene prezervou disa xhona, ēi pėrndrejshe dė kishin met ke kategorija e msheftseijave t'errseijės. Kėt nuk e thom me ironi, po me xhith mend, se ene une i du t'folmet. Erdha ktou ke votra jote, hina n'od, e lexova pak kanounin (ene e vjodha ni egzemplar), ene fola pak me Fishtėn, ama aj nuk ishte n'qejf pėr t'bo muhabete t'gjata. Sido ēi t'ijet, mu ngrof pak zemra se m'kishte mėrdheif n'akull. Kur ta ngrej ene une ni shpei, du ēi t'vish pėr tė ta thkei t'meirėn ene nderin. Meēit meir! Samir Hajdar Lura pi Gostivari, gjal treim e me ni feis t'modh e t'fort ēi vetėm shtohet.

Nėse nuk e merr automatikisht, nuk po ta them - 12/02/98 13:57:39
My URL:http://oof nan“ sikur tė ishte nė gjuhėn tonė
My Email:Tė delė, mbase automatikisht
Fisi: Shalė
Krahina: Dukagjini
Numri i kāmbės: E kėtu mė duket se po kalojmė nė "hajgarrėllek"
Viti i prodhimit: Nuk e di, por e mbaj mend njė shėtitje:kur shkuam isha me babėn, kur u kthyem isha me nėnėn!

Comments:
Mirė qė besa. Por do tė ishte edhe mė mirė sikurse nė kėto kementet tona tė bėnim fjalė pėr ardhmėrinė tonė.

- 11/02/98 19:58:49

Comments:


Bekim Selmanaj - 10/28/98 12:33:17
My URL:http://www.sbox.tu-graz.ac.at/home/b/bekidsds
My Email:bekidsds@sbox.tu-graz.ac.at
Fisi: Gojan(nese ke ndi najhere)
Krahina: HELL-,,O''
Numri i kāmbės: 20+40-12/48*42.5=?(qaq)
Viti i prodhimit: P.1975-1975

Comments:
hej tu ngat jeta!Spo di ca me te shkrujte,veq masi qe hina, spo dilet pa ta lane naj fjale.Hej i mire ky home pragu yte,se paku bile unikat...hej tung ...PHANTASMAGORIA

Ftyrzeza - 10/13/98 15:00:19
My Email:ftyrzeza@hotmail.com
Fisi: gjungllashat e prronit t'madh
Krahina: e pllumagjive
Numri i kāmbės: pasha rizen e zotit, tybe nmen sum ka shkue me kqyr cfar numra kunrat e mia kan, i mar zakonisht cilat tumbojn
Viti i prodhimit: n'korr t'kallamoqit

Comments:
ooo, oh t'rujt zoti bre bal se na knaqe krejt. Kshtu s'po kem cka me bo, bile n'cit inernet tja kajm nanėn. Ju lumt tu tonve!

10/07/98 23:21:01
Name: Bad Bunny My URL: Visit Me
My Email: Email Me

Comments:
Just surfing. Thanks.


Cindy - 10/01/98 21:18:32
My URL:http://www.zecrets.com/users/cindy
My Email:cinth@usa.net
comment: Nice page.... please come visit my site :-) Thanks, Cindy
Comments:


vjosa & labi - 08/30/98 14:50:55
My Email:vjosa.hamiti@zg.tel.hr
Fisi: Morina & Krasniqi
Numri i kāmbės: 39 & 43
Viti i prodhimit: 71 & 69

Comments:
Nuk na mbetet asgje tjeter pervec se te mburremi qe te kemi shok !

Dardan Gashi - 08/17/98 15:06:45
My Email:dardang@oscebih.org
Fisi: Gash - i dathun
Krahina: Mramuer (nahije n'veti) njekohesisht njesi e Federates se Gollakut
Numri i kāmbės: mos vet hashamet
Viti i prodhimit: munesh me m'thirr bac

Comments:
Sa per cat' punen e fisit tand mos u merzit fort. N'pac marak hajde tej n' Mramuer e t'bojm tamon Gash. Mos pac marak, maroje i fis t'ri e mos rri kshtu as knej as anej se trullohesh. E tash tu oda. Ku ke pa he bal ti ode nepermjet eterit. Pej qiti "libri t' miqvet" e pashe qi edhe thmi e edhe gra pi shtishin hunte ktu. Ku ke pa ti ode ku perzihen thmija e grate. Ndac me marue ode cysh o reni, ckrueje mire kush ka tager me fole e kush o. He! Cycmic-i ish per marak. Vec ish ko^ mir' mej pas hjek puntuert e me na lon me luejt pak. Kur te nrec'sh thirre Ibren e kta trimat tjere e kcyre kush po fiton. Mas mrami kisha thon e lum gruja qi t'ka, se burre i ditun. Pirolla t'kofte. Me t'mira shoq

nuk e di i kujt eshte - 07/29/98 08:56:44
My Email:albana@zool.unizh.ch
Fisi: i shartuar
Krahina: shporta me shqiponjave
Numri i kāmbės: kembet nuk me jane rritur akoma
Viti i prodhimit: meqense une jam zene in "vitro" e kam te paqarte cilit moment i referohet pyetja: i referohet momentit kur vezes i eshte shtuar gjysma ime, momentit kur une jam fiksuar apo momentit fatlum kur bota pa surratin tim?es

Comments:
Ne madheshtine e kesaj votre pashe gjuhen time te prere. Al.

Eshrefi - 07/21/98 18:30:56
My Email:eshref.zejneli@privat.post.de
Fisi: ???
Krahina: Opoje
Numri i kāmbės: 42
Viti i prodhimit: '69

Comments:
Ta shofim se si po na del kjo mesele e re me keta Formulara? Te fala.

Suzi - 06/24/98 08:22:41
My Email:e9425910@stud3.tuwien.ac.at
Fisi: Gash
Krahina: Xhamia e Pirinazit
Numri i kāmbės: po mendon - i kepuces
Viti i prodhimit: S'te kallxoj

Comments:
Te lumte! Vetem E-mail-i nuk po t'funksionon. Prej tr gjitha 'faqeve te shtepise' kjo Votra jote po dallohet... Ec more lyp pune!... Drejte me te tregu edhe kjo e me dy pika shume po me pelqen. Te fala, Suzi

hana hoxha - 06/21/98 02:45:03
My Email:hhoxha@hotmail.com
Fisi: gashe
Krahina: PRISHTINE
Numri i kāmbės: 40
Viti i prodhimit: 77

Comments:
shume mire e paske bo, te lumshin duart......

- 05/26/98 00:12:54
My Email:medifo@omedia.ch
Fisi: Gashit
Krahina: Kumanovės
Numri i kāmbės: dyzetė e dy-tre
Viti i prodhimit: i njejti

Comments:
Pėr fillim,paske punuar mjaftė.Por sikur ēdo udhėheqėsi,qė hap shtigje tė reja tė lėmė kujdestar tė punosh deri nė bashkimin kombėtar,mė tė cilin kuptoj se praktikisht ky nuk arrihet,por bile,sė paku tė kuptoj shqiptari-shqiptarin,sepse deri tash pak kupt hen:derisa dikush digjet-udhėheqėsi qeshet,vatani kėndon,krahina i pėrshėndet armiqėt,republika gėnjen miqėt.Juve ju lumtė sepse na kujtoni se sa kemi humbur,por a ka dikush idenė se edhe sa do tė humbim derisa tė mos na vij turp ti themi dikujt:MOS TRADH O PĖR KARRIKĖ! Pėrshėndetje vėllazėrore.

Nik Leshaj - 05/25/98 18:21:44
My URL:http://www.sprynet.com
My Email:nleshaj@sprynet.com

Comments:
Ashte shume e veshtire me te kuptue per ata qe dine me fole vetem me standartin komunist to '72. Kjo ashte arsyeja qe disa miq to votres tande jane ofendue. Sidoqofte, fletet tua virtuale demonstrojne inteligjencen letrare qe del prej trungut shqiptar e jo huazimet letrare te mesueme ne shkollat sllave tash 50 vjet. Kje ashte e vetmja faqe qe une e kam lexue plotsisht, e jo pse ashte ne dialektin Gege, por pse inteligjenca e satira me kane terhjeke shume. Kjo ashte faqja #1 ne universin virtual Shqiptar

Nik Leshaj - 05/25/98 18:18:57
My URL:http://www.sprynet.com
My Email:nleshaj@sprynet.com

Comments:
Ashte shume e veshtire me te kuptue per ata qe dine me fole vetem me standartin komunist to '72. Kjo ashte arsyeja qe disa miq to votres tande jane ofendue. Sidoqofte, fletet tua virtuale demonstrojne inteligjencen letrare qe del prej trungut shqiptar e jo huazimet letrare te mesueme ne shkollat sllave tash 50 vjet. Kje ashte e vetmja faqe qe une e kam lexue plotsisht, e jo pse ashte ne dialektin Gege, por pse inteligjenca e satira me kane terhjeke shume. Kjo ashte faqja #1 ne universin virtual Shqiptar

Engjell Pllana - 05/21/98 05:05:53
My URL:http://www.umich.edu/~epllana
My Email:epllana@umich.edu
Fisi: Gashve mehesap s'di as vet
Krahina: prej Toplice edhe u i qperngult me zorr ne Republiken e Kosoves 1878
Numri i kāmbės: 11US , 44 EU
Viti i prodhimit: 1970

Comments:
Tungatjeta, veq deshta me te truse nje pershendetje te nxete prej Amerike edhe me t'kallxue qe e paske bo xixe n'tona ont ketefar humpjexhi... me t'vershtate asi deshta me thone me t'ver(8) m'pelqej fort...sidoms keto livadhe t'gjona te mendimeve tua (hej kallxom kur pe lyen banesen t'vij t'nimoj)

arsim - 05/21/98 00:32:04
My Email:arsim@ccm.net
Fisi: se di
Krahina: Jo krahine por shtet PRISHTINA
Numri i kāmbės: 42
Viti i prodhimit: 1968

Comments:
te pershendes nga chicago.RROFTE KOSOVA

Vajzė - 05/05/98 15:32:55
My Email:fitnete@hotmail.com
Fisi: Ma i miri
Krahina: Shalės
Numri i kāmbės: 20
Viti i prodhimit: Ma i riu

Comments:
BASH PA LIDHJE FAQJA JOTE, KURGJE S“PASKE BE. PO KA ENDE SHANS ME U PERMIRSU. TUNG

LABI - 04/05/98 00:44:09
My Email:alash@eunet.yu

Comments:
Tu ngat shoq . S'un ta qova ni E-mail veq t'ēkruj s'shpejti .Hala se lexova krej kta qi e paske shkretu . T'pėrshnes me mall .

Gazmend Bėrlajolli - 03/16/98 17:20:35
My URL:(qetu shprazt p'e la, se s'kam!)
My Email:gazi@kosova9.demon.co.uk
Fisi: Paj... mire me thanė..asht martue me Laurėn. Bile kanė edhe djalė... Hajt se ia pėrcjell selamin... E asi : Ku t'u kujtue Fisi pashė nji Zot?
Krahina: Jo "krahina", po "REPUBLIKA" E KOSOVES :)
Numri i kāmbės: amerikanēe 11, anglisht 9, e shqip 43
Viti i prodhimit: Qai ma i miri (71)

Comments:
Narrativi epik e spirituoziteti i "plakut t'odės" mė joshi tue mė ba pėr vete sakaq. Veē mbas orėsh tė tana tė soditunit gojhapun, vendosa me e shtue te faqet e preferueme, nė menyrė qi kėt "ambėlsinė virtuale" me e shijue edhe herė tjetėr. Fundja, me mėnyrėn qysh asht tue u zhdrivillue, zor edhe me e "shfletue" me nji frymė kėt alamet votre. E "plakut" qi mirėpret cyberanut-in e ardhun nė kėt odė, iu shtoftė e iu begatoftė gjithnji votra (jo veē kjo virtualja). Gazi

Bujar Selimi - 03/06/98 11:19:24
My URL:http://www.kouke.joutseno.fi
My Email:bselimi@kouke.joutseno.fi
Fisi: UQK
Numri i kāmbės: 12
Viti i prodhimit: 1991 Turbo Dizel kater ventillsh ingjeksion 280km/ne sahat

Comments:
Po ta kallxoi ni vice se per faqen skena cka me fole:Kish vendos niher HASA me shkue ne Amerike por problemi ishte se HASA nek e dike asni fjale Anglisht,thot HYSA haje ti mus ta nin kush t`vete dicka thuj (yes)nejse shkon HASA n`Amerike e ish kone pa zatet n`i BOKSER edhe ky Bokseri pe vte a don mu rre,HASA po i thote (yes) e tja tharb hunte Bokseri HASES,shkon tek shpia HASA i pergjakt e thire ne telefon HYSEN e poi thot,vallha HYSE pa i ba kur jo nifar Bokseri ume the dicka une qysh ume msove ti i thash (yes) e um ka rre qi me livrit spo muj.HYSA:Ngo HASE cka pote thome kush te vete dicka veq thuj (NO)se sta rre ma kerkush une pot garantoi.Duel HASA mas nja ni jave pej spitalit e po zatetet ape ne nje kafe me ate Bokserin,e pe vet Boksreri a`te duel bolle cata ci ta dhash,kur HASA poi thote (NO)e te bone pe dine ti ma.Hajt se citash jame ne shkolle e per nja 20 dakika e kome Autobusin e TUNG pra NIHER,CAOOOOOOOOOOOOO!

- 02/25/98 18:19:43

Comments:


dardan ibrani - 02/24/98 11:42:23
My Email:ibr3664r@uel.ac.uk
Fisi: i Thaqijonve
Krahina: autonome e Gjakoves
Numri i kāmbės: s'perzina n'punte e kambve
Viti i prodhimit: '72,automatik, ingjekshen

Comments:
Shum kojshem e ki lemue njikit shtrese virtuele Breste. Pse shkruen ne dialekt? Nuk kuptohesh sepse shkruen ne nji dialekt(i cili flitet nga vetem 70% e popullsise), shkruen nji dialekt pra,te cilin nuk e ke trashegue por e ke fitue nga ndokush. A ka m ete naj' toske pernime luginave te Tplices apo te tane jeni shperngule? Pse? Asht trend? Apo shperthim berthamor! Mos asht perpjekje per shkatrrimin e gjithsise? A je terrorist? Qellimi? Traumat?

Bujar Selimi - 02/02/98 11:07:07
My URL:http://www.kouke.joutseno.fi
My Email:bselimi@kouke.joutseno.fi
Fisi: e kume gjete
Krahina: Mucibaba
Numri i kāmbės: 40
Viti i prodhimit: 81

Comments:
Shkurt vllavi jeme ksi home pagi hali skume pa, a ke pa ti ,ma merre menja se as ti jo. asi dashta me ta kallxu ni shtos.A ta kallxoi, ma i shkurti ne Kosova,a po done edhe njo tjeter. Tung ihere se ume iku autobusi i 2ve.

Canė Hasanaj - 02/01/98 22:02:10
My URL:http://www.angelfire.com/ne/babiq
My Email:agimie@kristiansand.mail.telia.com

Comments:
Me faqen tėnde ma ke ftohur por disa gjėra mė duket se duhet marrė mė seriozisht

Naim Bajēinca - 01/30/98 17:51:18
My Email:Naim.Bajcinca@dlr.de
Fisi: Nuk e di (edhe rranjet e mia i ka mbulue nje shekuul ne trojet rreth Toplices)
Krahina: Jo Krahina, po Republika, me saktesisht Shteti. I lindur ne fshatin me industrial ne bote, ne Bellaqefc te (tash po i thone Bardhi i) Madh
Numri i kāmbės: 43
Viti i prodhimit: 1969

Comments:
Tung Bresto. Ka nje shekull qe s'jemi pare. Ti deshiroj rahatine dhe tona t'mirat ne Votren tande.

Bujar Selimi - 01/28/98 10:31:13
My URL:http://www.kouke.joutseno.fi
My Email:bselimi@kouke.joutseno.fi
Fisi: Selimi
Krahina: Kah e marum jena
Numri i kāmbės: 2-te tretat
Viti i prodhimit: 2000

Comments:
C`ka ashte ashte e paske bo fort mire,po mete vete ty baci, a po ma jepe cate farne recepti.

Bujar Selimi - 01/28/98 10:30:46
My URL:http://www.kouke.joutseno.fi
My Email:bselimi@kouke.joutseno.fi
Fisi: Selimi
Krahina: Kah e marum jena
Numri i kāmbės: 2-te tretat
Viti i prodhimit: 2000

Comments:
C`ka ashte ashte e paske bo fort mire,po mete vete ty baci, a po ma jepe cate farne recepti.

toska - 01/08/98 13:03:25
My Email:toska@gega
Krahina: luftojme per shtet
Viti i prodhimit: 1998

Comments:
tung brest, mendoj se kjo faqe eshte e mire, por nje e mete eshte te gjuha jote qe nuk kuptohesh lehte, sigurisht kur shkruan ne dialekt te cilen nuk e ke trasheguar por e ke fituar nga ndokush. Pse?, Eshte trend? apo ndarje? Qellimi? Traumat? Nejse s,po e zgjas, po te pershendes me tmira. p.s. kur do tja fillosh me tetovarce?

Musa Ahmeti - 01/05/98 19:27:09
My Email:mahmeti@hotmail.com
Fisi: Kastrat
Krahina: Tropojė

Comments:
Pėrshėndetje! Fjala mė e mirė pėr gjithė kėtė do tė ishte:Ju lumtė. Mendoj se ka vend pėr diskutime, e posaqėrisht sa i takon Zotit tė shtėpisė. Njė her tjetėr mė shumė pėr kėtė. M.A. Zagreb.

Vedat Maēastena - 01/05/98 18:19:10
My Email:v_macastena@hotmail.com
Fisi: Kelmend
Krahina: Lapi
Numri i kāmbės: 42
Viti i prodhimit: 1968

Comments:
Tu ngat o Brest qa bone. T'pershnes me buz'n gaz.

Gary Marcos - 01/03/98 17:55:35
My URL:http://www.slip.net/~cabadguy

Comments:
I enjoyed visiting your site. Please sign my guestbook also.

Valon Brestovci - 12/30/97 13:05:03
My Email:valon_b@hotmail.com
Fisi: Gash (sipas teje)
Krahina: Prishtinė
Numri i kāmbės: 40
Viti i prodhimit: 1982

Comments:
Loqk e paske ba.

Arben Ramadani - 12/16/97 12:05:45
My URL:http://ndoshta mė vonė e vendosi njė
My Email:mb663@hi.fontys.nl
Fisi: ēkl
Krahina: ...
Numri i kāmbės: ...
Viti i prodhimit: '72

Comments:
Tung Brestė, Faqet qė i ke bėrė janė sen'origjinal. E vlen barra qiranė pėr t'tė vizituar. Rama (ose Ramushi).

dardan - 12/12/97 16:57:19
My Email:ibr3664r
Fisi: Thaqi
Krahina: Dukagjini
Numri i kāmbės: edhe 42-shi po m'vrane, bon vaki 43
Viti i prodhimit: 1972

Comments:
Jo po, po shihet qe je tuj perparue o djale i vyem. sa here po bon vakije me gjete nge e me u zhyte neper keto ledina t'kojshme t'mejtimeve tueja, po cuditna po i mecem ki qellue. Nji grumbull temash me tyrli tematike per mue asht si kerrlani me duca ka hahet natave te ftofta dimri ngucakec. A e din shka shoki i pites, s'pe zgati pederski po po ta thom ashiqare: NA KNAQE !!!

Albert Hyseni - 12/11/97 11:14:37
My Email:hysenia@boat.bt.com
Numri i kāmbės: 9.5
Viti i prodhimit: 1969

Comments:
T'lumt Bresto. The best Home-Page I've ever visited. Oh, I almost forgot. Remeber that Morrison is not dead. He is just hiding.

Dorian Kcira - 12/10/97 20:39:06
My Email:kcira@desy.de
Fisi: Kcira
Krahina: Kcira...
Numri i kāmbės: variabel
Viti i prodhimit: 10^8 (para krishtit)

Comments:
Bravo! Faqet jane fantastike.

Ilir Allajbegu - 11/30/97 08:15:55
My Email:Allajbegu@aol.com

Comments:
Bindshėm Homepage-i mė interesant dhe mė i nduarnduarshėm nė Albanian Homepages. "Aferim" dhe "keep on going". P.S. Shumė tė fala Burimit. Ilir Allajbegu

- 11/18/97 17:12:18
My Email:Blerimi
Fisi: i Rexhave
Krahina: e Dardanisė
Numri i kāmbės: 68 (bashkė me t'Gentit)
Viti i prodhimit: Frsich.

Comments:
Brest po t'i ēoj do selame, pak si tė vjetra po kurr nuk iu del fala! Sa i pėrketė HOME-PAGE-it xixė ish. RAHMET PASTĖ KUSH E KA QITĖ MISHIN N'PASUL Njani kish shkue n'mal pėr dru. Gjith ditėn nejti pa bukė. Edhe e lagu shiu. Kah u kthye, po thot me vedi:"Ishalla e gja' ni pasul pėr darkė", se vetėm me pasul iu mushke menja qė mundet me u ngi. Kur i pruni drutė tu shpija, u shtrue darka. Baēica k sh shti pasul, edhe me mish. Kur e pa ky pasulin me mish, u gzue. Hangėr shum. Piu edhe 'i gotė uj, e dhezi ni cigare e tha: - Zoti zhdryptė rahmet n'shpirtin e ati qi i ka ra n'men me i bashkue mish edhe pasul bashkė. Pasuli jemek n'veti, e mishi shahi i t'tanave, a ka si bahet ma mirė!

Pulcinella - 11/05/97 15:24:05
My Email:abisha@usa.net
Fisi: Bishe me thone me duket. a e di ti se ē'ka do me thane?
Krahina: JUgu i Dalmacise+ Veriu i Epirit= Zemra e Shqiperise, TIRANA
Numri i kāmbės: Varet nga lloji i kepuces.
Viti i prodhimit: Best before 3000

Comments:
Po shkruaj vetem pse nuk besoj te kem qeshur ndonjehere kaq fort duke lexuar librin e miqve. Shoh qe miqte e tu kane shume humor e jane shume inteligjente. Uroj e shpresoj te jem edhe une ne lartesine e tyre. Ah diēka shume e rendesishme. Persa i perket g uhes shqipe:FAI PENA! O shkruaje mire o ndryshe do vij ta shkul veshin si ato zyshat e shkolles fillore. Deri atehere po mjaftohem me nje "verejtje te vogel ne biografi" si ne kohen e xhaxhi Enverit. Ciao! ALKETA

Gaim ,djali i Hasanit - 11/03/97 15:06:23
My URL:http://sefer..sefer
My Email:qka asht ai
Fisi: Thaqi
Krahina: Dugagjinit
Numri i kāmbės: 42-53 cm / 20 cm (qualiteti)
Viti i prodhimit: muej Ramadan / me thane ma sakte 4 vjete masi u martue baba, asht kann vere/nxeht

Comments:
....A din me knue ti , se me shhrue po dishe . Ciao Thaqi-Germany

- 10/24/97 14:13:35

Comments:


- 10/23/97 18:34:10

Comments:


Istra - 10/20/97 17:37:16
My Email:alash@eunet.yu

Comments:
desha tė ta uroj hapjen e faqes WEB dhe tė pėrgėzoj nga zėmbėra. Malok, paske sintaksė tė ēuditshme!

beni - 10/20/97 15:02:21

Comments:
ti qenke koqe more vella. po ti sa e ke komben meqe ra fjala

- 10/15/97 17:06:15

Comments:


dardhameli - 10/13/97 13:35:33
Fisi: i zotnive
Krahina: e asfalltueme
Numri i kāmbės: i ndryshueshem
Viti i prodhimit: ano domini

Comments:
vec me ta bo tungatjeta simas zakonit dhe me te informue qe ma ne fund e pash qe e kishe shtri ne kete vend edhe kanunin e dashtun, kshtuqe mos e prish gjumin e nates tuj brengose qe une s'po muj me gjete legjislaturen ne fjale(shka thash allahile!!!) nejse... tung 'ihere

La-Siki - 10/12/97 14:04:35
My URL:http://Tue-Punue.Jam
My Email:Sinan.Laci@T-Online.de
Fisi: I humbur
Krahina: e Cagllavicės
Numri i kāmbės: 27
Viti i prodhimit: Duet me pyt pllakėn

Comments:
I humbur kesh dhe te gjeta diku. Por kur t“gjeta e pash se jo veq unė isha kan, por edhe 342 te tjerė ne Votrėn e Nirvanės ! Mos u beni merak ka edhe me mirė :-)

Alashi - 10/11/97 09:35:05
My Email:alash@eunet.yu

Comments:
I rash trup! Shumė send i mirė kjo votra jote!

myrteza ahmeti - 10/10/97 15:11:56
My URL:http://skom hiq
My Email:myrtezaa@studpors.hit.no
Fisi: Apach
Krahina: prishtin
Numri i kāmbės: 43(um kane hi kamte ne uje e mu kane zvoglu
Viti i prodhimit: 72 por skam gati hiq ndryshk

Comments:
mire boll. Kan pa thane plakat se kush ka nge shtin rruza n'pe!!! E ju keni nge (edhe talent) e aferim u kofte. Tung

dardan - 10/10/97 14:37:32
My Email:ibr3664r@uel.ac.uk
Fisi: Thaq
Krahina: e Dukagjinit
Numri i kāmbės: 42
Viti i prodhimit: 1972

Comments:
Krrhahahaha, pyetje muj me thane fort te qellueme...shihe problemin, po kush ta paska dizajnue kete vend per selame, he atij ja kthevsha kompjuterin per kreje, krejt e paska perzi. Po vyen shume me manovrue e njashtu po m'hupe koncentrimi i duhun per perp limin e pershtypjeve t'mija. Ahemm, ku meta! Cka bre njeva qe e ki Kanunin e fshejt knejna? Ku asht legjislatura epike dosti jem? A nashta hala je ka punon n'to. Mire fort. Do foto t'mira e do fjale t'kojshme. Ma ki zgjue nji deshire t'ethshme per me u interesue ma teper edhe une er fisin tem. Kallxom kur e shtron kanunin knejna se kogja po m'vyn(jom tuj shkrujt dicka n'lidhje me to) u gzovsh prore ti e krejt familja jote dardhameli

hjk - 10/10/97 14:17:21

Comments:


meriton - 10/05/97 07:12:07
My Email:armero@rogers.wave.ca
Fisi: krasniq
Krahina: good question :)
Numri i kāmbės: 43
Viti i prodhimit: 1970

Comments:
pershendetje prej meritonit arbėris dhe ronit po me pelqen votra jote tung

linda - 10/04/97 22:44:44
My URL:http://www.biorech.com
My Email:Brezovica@aol.com
Fisi: Shala
Krahina: Dukagjinit
Numri i kāmbės: 25000
Viti i prodhimit: 2001

Comments:
Brest xeher qyky homepage, po edhe profilet tona po na'i bojshe xeher

- 10/04/97 14:03:37

Comments:


Naser - 09/27/97 20:25:50
My Email:nfetahi@infomaniak.ch
Fisi: THAQI
Krahina: GOLLAK
Numri i kāmbės: 40
Viti i prodhimit: 1968

Comments:
Kur linda unė e tėrė KOSOVA ishte nė demonstrata.

Kreshnik Bejko - 09/26/97 20:17:12
My URL:http://www.reocities.com/Athens/3629
Fisi: Bejkollare
Krahina: Tirane-Skrapar-Shkoder
Numri i kāmbės: Ska rendesi
Viti i prodhimit: 77

Comments:
Hej ty t'lumte dora he burr i dheut, se na e ke qite faqen e bardhe. Veq doja me t'sygjerue qi me vu diq per gjakmarrjen, se i ngelet hateri Gafur Mazrekut.
Shendet e tu rritte ndera
Kreshniku

Ibrahim Krasniqi - 09/26/97 07:22:31
My URL:http://hem1.passagen.se/butchi97/
My Email:butchi97@hotmail.com
Fisi: Krasniq
Krahina: Ilirida
Numri i kāmbės: 41
Viti i prodhimit: 75

Comments:
Shumė bukur vllaqko vetėm vazhdo...pėrshėndetje nga Ibrahimi (Suedija)

Tungatė - 09/24/97 16:28:39
My Email:dardan@xrc.com
Fisi: Krasniq
Krahina: Llapi
Numri i kāmbės: 45
Viti i prodhimit: '73

Comments:
kurgjo hiq...

Mentor Cana - 09/24/97 16:23:16
My URL:http://www.ece.stevens-tech.edu/~cana
My Email:cana@albanian.com
Krahina: Ilirida

Comments:
E paske qendise per merak.:) te fala, mentori